27.6 C
İstanbul
Salı, Haziran 18, 2024

Farklı Olmak: Fleabag

Merhaba sevgili okur;

Bu yazımda Instagram üzerinden bir sahnesine şahit olup merak ettiğim bir mini diziden söz etmek istiyorum. Sevdiğim türlerden biri olan kara mizahı da kendisinde gördüğüm için dikkatimi çekti sanırım.

Yaklaşık 25 dakikalık 12 bölümden oluşan Fleabag‘ı inceleyelim bakalım. Spoiler denilen şeyden de vereceğim biraz, baştan uyarayım efendim.

Phoebe Waller-Bridge

Kendi ayakları üzerinde durmaya çalışan bir kadın ne kadar güçlükle karşılaşabilir sence?

Dostum diyebildiği tek kişinin de kendisi yüzünden ölmesi bir insana hangi vicdan muhasebelerini yaşatır?


İsimlerle kafamızı karıştırmadan olaylara farklı bir şekilde bakalım istiyorum.

Başrol oyuncumuz olan kadının cinselliğe ve insanların içsel sıkıntılarına gerçekçi bir bakışını görüyoruz dizide. Zaman zaman kendimi olayların bir parçası olarak gördüğüm de doğrudur. Bazen hoşuma giden bir şeyi daha yapıyordu, bana dönüp o anki gerçek düşüncesini söylüyordu.

Aralarındaki muhabbete hiç değinilmeyen annesinin vefatı üzerine babasının (sürekli iğneleyici konuşan bir kadınla) evliliği sonrasındaki olayları görüyoruz. A bir de ablasının dengesiz eşi de var başrolümüzün uğraştığı kişiler arasında.

Böyle çabuk bitmesi beni üzmüştü açıkçası. Özellikle son sahnesinden sonrasını merak ediyorum. O papazla güzel bir çift olurdular aslında…

Umarım yine böyle hoşuma gidecek diziler çıkar karşıma. Tavsiyelerinize açığım.

Sağlıcakla kalın, iyi seyirler dilerim…

READ  Cehaletin Aşağılık Yüzü: Soraya'yı Taşlamak
Mahmut Yıldırım
Mahmut Yıldırımhttps://linktr.ee/mahmutumsu1i
Denizli'de güzel bir yerde, kitapları ve insanları keşfediyorum. Biraz amatörce seslendirmemi istediğin metinler için iletişime geçebilirsin.

Related Articles

1 Yorum

  1. Başlığa uygun farklı bir yorumlayışla anlatmışsınız ya… 👏
    Dizi izlemeyi sevmesem de umarım karşınıza yeni diziler çıkar da, bakalım bu öneriyi nasıl anlatmış, diye ziyaret ederiz siteyi ve yazıyı. 😌

CEVAP VER

Bir yorum girin
Adınız

- Advertisement -spot_img

Latest Articles