21.7 C
İstanbul
Pazartesi, Haziran 17, 2024

Doğal El Dezenfektanı Nasıl Yapılır?

İlk olarak Çin’in Wuhan şehrinde ortaya çıkan ve Covid-19 adı verilen coronavirüs , Antarktika dışında tüm kıtalara ve 100’den fazla ülkeye yayılırken, 8 Mart Pazar itibarıyla Coronavirüs olanların sayısı dünya çapında 109 bini aşmış durumdadır.

İnsanlar bu virüse yakalanmamak için neler yapılması gerektiği ile ilgili araştırmalara girmiş hijyenik yerlerde bulunmaya, hijyen kalmaya, maske kullanımına başlamıştır.

Hijyen ve sağlıklı kalmanın en önemli uyarısı ellerin her zaman yıkanması ve elleriniz ile herhangi bir yere dokunduktan sonra yüze ve vücuda temas ettirmemek gerektiği uyarıları yapılırken insanlar toplu taşıma araçlarına veya asansör düğmesine bile dokunurken çekinir oldu , ben şahsen o şekildeyim. Dışarıdayken el yıkanacak yerler kısıtlı olduğundan el dezenfektanı almak istedim ama haberlerde izlediğim kadarıyla onların bile sahtesini yapmışlar ve çoğu yer de de kalmamıştı. Bende kendi el dezenfektanımı nasıl yapabilirim diye araştırmaya başladım ve gördüm ki diğer insanlar da en çok el dezenfektanı nasıl yapılır diye araştırmış, ben de o yüzden sizlerle doğal el dezenfektanı nasıl yapılır paylaşmak istedim.

Gerekli Malzemeler aşağıdaki gibi.

Esans olarak Çay Ağacı Yağı tavsiye ettim çünkü Çay Ağacı Yağı Melaleuca yağı olarak da bilinir, bu mevcut en güçlü ve güvenli antibakteriyellerden biridir. Aynı özelliklere sahip başka yağlar da var ama ben çay ağacı yağı kullanıyorum. Bu karışıma alkol de ekleyebilirsiniz ama ülkemizde saf alkol bulmak biraz zorlaştığı için onu yazmadım bu şekil de de kullanabilirsiniz.

El dezenfektanı kullansanız bile ellerinizi bol sabun ile yıkamanın yerini hiç bir şey tutmaz bunu aklınızdan çıkarmayın.

Sağlıklı Günler Dilerim.

READ  Hep Aşıyı Konuşuyoruz, Peki Ya Aşılanan Kişilerin Özellikleri…

Related Articles

CEVAP VER

Bir yorum girin
Adınız

- Advertisement -spot_img

Latest Articles