17.6 C
İstanbul
Pazartesi, Nisan 15, 2024

Biraz Kan Biraz Savaş: Drifters

Bugün size dikkatimi çokça çeken ve aksiyon severlerin de kesinlikle izlemesini tavsiye ettiğim Helsing Ultimate‘nin yazarı Hirano Kovta‘nın yazdığı bir mangadan uyarlama olan bir anime önereceğim: Drifters

Animemiz Shimazu Toyohisa’nın savaşta ağır bir şekilde yaralandıktan sonra gizemli bir kapıdan geçip başka bir dünyaya geçmesiyle başlıyor.

Bu dünyada onun gibilere drifter yani gezgin denir. Ayrıca bu yeni dünya tarihte önemli olan birçok kişiyi de içerisinde barındırıyor; mesela tüm insanlığa korku salmış Adolf Hitler gibi (şunu belirtmeden geçmek istemiyorum: Adolf Hitler ile ilgili çok güzel bir ayrıntı var. Onu gördüğünüzde benim gibi düşüneceğinize eminim.) Bu yeni dünya hakkında bilmemiz gereken en önemli şeylerden biri de buranın savaş eşiğinde olmasıdır, zaten asıl önemli olan da gezginlerin hangi safta duracağıdır.

Başta da dediğim gibi dizide bol bol kan ve savaş sahnesi çarpacak gözlerinize. Zaten dizi savaş stratejileri ve kriz yönetimleri konularını oldukça başarılı bir şekilde ele almış. Çizimlerin, efektlerin çok başarılı olduğunu da söylemek isterim. Yani sırf görsel şölen için bile izlenebilir bir dizi bence. Baş karakterlerimizden bahsedecek olursak üç tane baş karakterimiz var ve bu baş karakterler tarihin önemli kişiliklerinden ilham alınarak bulunmuş kişiler. Bu karakterlerimizin şöyle bir özelliği var ki, vay be dedirtecek cinsten. Biri çok iyi bir şekilde orduları koordine ederken, birisi teknoloji konusunda bâyâ maharetli bir diğeri de demeden onu da size bırakalım 😉

O zaman çok fazla spoiler vermeden bitirelim yazıyı. İzledikten sonra ben daha önce bunu neden izlemedim sorularını soracaksınız muhakkak.

Keyifli izlemeler…

READ  Tozkoparan’a Sahil Gelse
Şüheda Şalışlıoğlu
Şüheda Şalışlıoğlu
20 yaşındayım. Mersin Üniversitesi psikoloji bölümü öğrencisiyim. Kendimi bildim bileli yazma, karalama, çizme alanları ile çok ilgilendim, içli dışlı oldum. Ve bu hobilerimi -hele hele yazma- bu mecra ile birleştirip daha iyi ve daha güzel işlere imza atmak istiyorum. Daha çok okumak, okudukça yazmak ve yazdıklarımı paylaşmak sanırım beni en çok mutlu edecek şey olabilir :)

Related Articles

CEVAP VER

Bir yorum girin
Adınız

- Advertisement -spot_img

Latest Articles