Bir Tutam Vahşet: Vikings

Bugün sizlere bahsedeceğim dizi, benim de uzun süredir beğenip izlediğim dizi olan Vikings yani Vikingler. Kendisinin büyük bir fanı olarak bunu yapmamak biraz yadırganması gereken bir durum olurdu açıkçası.

Vikings dizisi, konusu itibariyle savaş, aksiyon ve kimi yerde dram barındıran bir yapım. Başrollerini Travis Fimmel ve Katheryn Winnick ‘in paylaştığı bu yapım tarihi bir dizi olma niteliğini de taşıyor aynı zamanda. Ünlü Viking kralı Ragnar Lothbrok’un yaşamını konu alan dizi; Vikinglerin savaşçı ve hatta ne kadar vahşi bir millet olduğunu gözler önüne seriyor. Dinsel inanış olarak daha çok paganizme inanan Vikingler bunun için çeşitli ritüellere de sahip elbette. Örneğin insan veya hayvan kurban etmek gibi.

İstila ettikleri çeşitli yerlerden tutun da savaş stratejilerinden  kullandıkları savaş aletlerine kadar çok etkileyici bir dizi olan Vikings, virüs dolayısıyla çekimlere geç başlayacak gibi görünüyor. Şu an net bir tarih olmasa da beklentiler 2021’in Bahar aylarını gösteriyor.

Dizi Hakkında Genel Bilgi

Ülke : Kanada-İrlanda

Yapım Yılı : 2013

Türü : Tarihsel Drama

Oyuncuları : Travis Fimmel, Clive Standen, Gabriel Byrne, Nathan O’Toole, Katheryn Winnick, Jessalyn Gilsig, George Blagden, Gustaf Skarsgård, Donal Logue, Jonathan Rhys Meyers

IMDB Puanı : 8.6

Son Yayınlanan Sezon : 6. Sezon

Keyifli izlemeler…

20 yaşındayım. Mersin Üniversitesi psikoloji bölümü öğrencisiyim. Kendimi bildim bileli yazma, karalama, çizme alanları ile çok ilgilendim, içli dışlı oldum. Ve bu hobilerimi -hele hele yazma- bu mecra ile birleştirip daha iyi ve daha güzel işlere imza atmak istiyorum. Daha çok okumak, okudukça yazmak ve yazdıklarımı paylaşmak sanırım beni en çok mutlu edecek şey olabilir :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir