17.6 C
İstanbul
Çarşamba, Mayıs 31, 2023

Bir Merkür Retro Meselesi

Herkese merhaba arkadaşlar !

Şu an ne yapıyor, ne düşünüyorsunuz acaba? Benimle havadan ve içten bir yazıda sohbete ne dersiniz…

Ne araştırdı bu Merve yine? Ne oluyor gökyüzünde? Eh yine çarşı pazar karışmaya başladı. O oradan buraya gidiyor. Bu buradan burnunun dikine dikine gidiyor derken hıhhhhh! Neyse bugünkü konumuz ‘Merkür’ sohbetin gündeminde. Merkür ne yaptı, ne etti derseniz…

“Merkür Retro is coming!”

Astroloji ile ilgilenmeseniz bundan da haberiniz olmayacak ama süreç içinde yaşarken başımıza gelen bir aksilik ya da bir problem size hayatın neden böyle aktığını sorgulatacak.

Biliyor musunuz ? Kişisel gezegenlerden en sık retro yapanı Merkür. Yılda üç kere hem de. Yılın ilk Merkür Gerilemesi, Kova burcunda 30 Ocak 2021, yani bugün, 18.52 itibari ile başlıyor ve 21 Şubat’a kadar seyrediyor.

Şimdi Merkür Kova burcuna geçtiğine göre biz ne olacağız bu dönemde? Şöyle bir şey olabilir: Sürekli kafanızda “İşte buldum!” böyle bir ışık, bir fikir parlar ve “Buldum galiba.” dersiniz. “Konuşuyorum ama anlatamıyorum.”. “Kimse beni neden anlamıyor?” gibi hislerin de aşinası olabiliriz.

Tüm yıl yaşanacak olan gerilemeler hava elementinde olduğunu benimle birlikte fark edenlerden biri de sensin arkadaş! En son gündem yazımda 2021 yılının hava burçlarına torpilli olacağını fısıldamıştım da. 

Bu Merkür Retrosundan en az etkilenecek 3 burç:

İkizler, Yengeç ve Balık… Ne mutlu size arkadaş mis.

Gel gelelim burcu ya da yükselen burcu Akrep, Boğa, Aslan ve Kova olanlar; Bu retrodan en fazla etkiyi biz alacağız. “Acılara yürüyor korkmuyorum.” diye diye cennetten çiçek toplayacağımıza inanıyorum bu arada.

Bu bir Merkür Retro Meselesi Arkadaş!

Aslında bir yandan da gülesim geliyor. Tamamen teknoloji ve iletişim düşmanı bu olay. Mesela fotoğraflarını kankana atarken yanlışlıkla kişi listendeki en atılmayacak kişiye atarsın.

Eski insanlar hortlar, en son milattan önce bilmem kaç yılında gördüğün insan pat diye gelir aklına ya da sen onların aklına gelirsin. Ben kendimi direk ölü moduna alıyorum böyle olunca. Çünkü retrodayız, biliyorum. Kalıcı olmayanlarla ne işimiz var yahu? Bir de kürkçü dükkanı severler var, geri geliciler… Retro bitecek herkes gidecek…

Yeni bir ilişki yaşayanlar ya da exten next yapanlar, retronun etkisiyle birbirlerine bir çekici görünenler ama retro biter bitmez “Tövbe estağfurullah ben hangi kafadaymışım bununla konuşurken!” diyenler, şehrine gelmesi gereken kargonun çok alakasız bir yere gitmesi, kaybolması… Durup dururken hata veren elektronik aletler, gerginlikler, hatalar, yanlış hesap kitaplar, neler neler…

Vallahi sinirden gülüyorum çünkü hiçbiri olmazsa bile enerjimiz yere yapışık geziyoruz. Ayy! Daha fazla detayı en güvendiğim astrolog olan Dinçer Güner’den alabilirsiniz, tarihleri-bilgileri en doğru verenlerden biri de o.

Canım sıkılınca hep bir Retro gözlüyorum artık. Ah bizim günah keçisi Merkür’ümüz kıyamam ya…
Bu zamanlarda evrenin yavaşlatıcı yardımı ile içimize döndüğümüz yazıp çizdiklerimizde bize ilham verirken dilerim bu Merkür Retrolar; bizleri şifalandırsın, huzuru yaşatsın ve bize mucizeleri yaratsın.

Şimdi bu yazıdan sonra içten bir gülümsemeyle gülüp Merkür’e dalış yapacağım.
Soranlar olursa: Bunlar hep Retro’dan (!)

“Yeryüzünde anlaşılmadığını düşününce gökyüzüne sığınıp sırlananlar kulübünün üyesi iseniz; sizi çok iyi anlıyorum.

Bazen ışığı görmemiz için gözümüzün kararması gerekir. Gözümü kararttım veeee ait olduklarımızla ışıldamayı diliyorum hepimize. Dileğiniz dileğimdir.

İnanç ve ümitle…

Merve Alıcı
Edebiyat ve Şiirsever Bir Sağlıkçı - Biraz da Astroloji'ye meraklı

Related Articles

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Bir yorum girin
Adınız

- Advertisement -spot_img

Latest Articles