Kendi Masalını Kendin Yarat

Beklenti ve isteklerimizi kaderimizin haritası sanırız. Sabırlı olursak ve çabalarsak bu harita bizi kaderimizin hazinesine götürdüğünü düşünürüz. Ve daha ilkokul çağlarında bu düşünceyi masala çevirip, masalın da kahramanı oluruz.

Sonra satın aldığımız bu masalı her daim kafamıza şapka niyetine takarız. Yazı kışı fark etmeden, içerisi dışarısı ayırt etmeden her daim başımızın üstünde de yer edindiririz. Kuşe kağıda kurşun kalemle yazı yazmaya benziyor aslında bu masalımız.
Şapka mı? Her mahallenin delisi huni mi takacak sandınız?
Bazen yükler omuzlarda da taşınmaz. Doğru bir deyimin yanlış anlamını misafir ediyoruz başımıza…
Başımız sağ olsun..
Kalanları da Allah kurtarsın diyorum!

Çünkü artık hayat o eski hayat değil, dünya ise o eski dünya hiç değil. Zaten ilkokuldaki eğitime de hiç girmiyorum. Dominantlık masalını düşünceye çeviriyorlar.
Şartları zorlamadan, hayal kurmayı da bırakmadan, azıcık da sızlanmadan yeniliğe değişime ne dersiniz ?
Korkmayın! Kupon biriktirmeyeceğiz. Öyle havuz problemleriyle de test etmeyeceğiz. Zaten sokağa çıkma yasağı var, sizi görmeye de gelemeyeceğiz…
“Merhaba” demeyle başlayacağız hayata, insanlara, doğaya ve tabii hayvanlara da..
Sonra gülüşümüzle barışacağız. Sadece alkol masasına çerez diye koymayacağız. Kahkahalarımız, dost muhabbeti gibi sıcacık olacak. Şartlı tahliye verdiğimiz duygularımızı özgür bir bedene sığdıracağız. Bu gök kubbe altında beklentiyle hareket etmeyeceğiz. Hep istemeyeceğiz, bazen de vermenin keyfini yaşayacağız. Bir yol haritası aranacaksa, bu samimiyet olacak ve bir hazineye varılacaksa da bu biriktirdiğimiz anılarımız olacak. Gerisi zaten tarafsız sahada ki maç gibi… Hep şifresiz yayınlanacak.

Geçmişim hatıralarımda kaldı, bugünü ve yarını konuşmaya ne dersiniz. Bugün için fikir yürütüp yarınlar için adım atalım. Ee hadi... ☘️☕

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir