Aile Temalı Filmler

 

1.The Royal Tenenbaums (Tenenbaum Ailesi)

Tenenbaum ailesi, 2001 ABD yapımı Wes Anderson tarafından yazılıp ve yönetilen komedi-drama türünde bir filmdir. Üç çocuklu bir aileyi konu alır.Bu üç kardeş çocukluklarında farklı alanlarda başarıya sahip olurlar fakat babalarının evi terk etmesinden dolayı başarıları geçmişte kalır ve büyük hayal kırıklıkları yaşanır.Dağılan bu aile bazı sebeplerden dolayı yeniden bir araya gelirler lakin geçmişteki sorunları hala devam etmektedir.Bazı yerleri ironik ,bazı yerleri absürt olan filmimiz bir saat elli dakika ile bizlere güzel bir seyir keyfi sunmaktadır.2.Captain Fantastic (Kaptan Fantastic)


Ütopyadan gerçekliğe yolculuk, Kaptan Fantastic, 2016 ABD yapımı Matt Ross tarafından yazılıp ve yönetilen bir komedi-drama türünde bir filmdir.Ben Cash (baba) ve Leslie (anne) altı çocukla beraber toplumdan izole bir şekilde ormanda kurdukları belirli düzen çerçevesinde yaşamaktadırlar fakat Lesli’nin intiharı ailenin bütün düzenini alt üst etmiştir. Lesli’nin babası onu geleneksel bir şekilde defnetmek isterken, Lesli’nin isteği yakılmaktır bu sebepten dolayı Ben Cash çocuklarıyla birlikte törene doğru yolculuğa başlamasıyla beraberinde olaylar gelişir. Çoğu yerinde bizleri durup düşünmemizi sağlayan, “acaba haklı mı? Böylesi  daha mı iyi?” diye sorgulatan bir saat elli sekiz dakikalık bir filmdir.

3.Little Miss Sunshine(Küçük Gün Işığım)


Little Miss Sunshine, 2006 ABD yapımı Jonathan Dayton ve Valerie Faris’in birlikte yönettikleri komedi-dram türünde bir filmdir. Bir birleriyle tamamen zıt karakterler olan Hoover ailesi,küçük kızları Olive’in tüm hayali ülkenin öteki yakasında düzenlenecek bir güzellik yarışmasına katılmaktır. Eski bir minibüse atlayarak yola çıkan Hoover ailesi, bu yolda bir aile olmanın ne demek olduğunu yeniden keşfedecektir. Bizlere bir saat kırk bir dakikalık yer yer gülümsetecek yer yer duygulandıracak bir filmimizdir.

4.The Judge(Yargıç)

The Judge, 2014 ABD yapımı David Dobkin tarafından yönetilen dram türünde bir filmdir. Hank Palmer parlak bir kariyere sahip bir avukattır. Bir duruşma sırasında annesini kaybettiğinin haberini alır. Babasıyla uzun zamandır görüşmeyen Hank, cenaze töreni için evine geri döner. Kasabayla alakası olmayan Hank, bir an önce gitmek isterken kırk iki yıllık yargıç babasını savunmak üzere mahkemede bulunur. Bu zaman içinde bir birlerinden uzak baba ve oğlun yeniden iletişime geçmesini konu alan filmimiz bizlere iki saat yirmi bir dakikalık göz dolduracak dram hikayesi sunuyor.

 

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Bir yorum girin
Adınız

Exit mobile version