17 C
İstanbul
Perşembe, Nisan 18, 2024

Zaman Makinesini Bulan Türk: Celil Sadık

Resimlere ilgili misinizdir? Değilseniz de sorun değil çünkü artık bu güzel kitap ve yazarıyla tanıştıktan sonra eskisi gibi olamayacağınızı düşünüyorum.

Leonardo, Michelangelo vb. isimler zikredilince aklınıza Ninja Kaplumbağalar da gelebilir, hiç sorun değil. Bu da bir şeydir sonuçta.

Polisiye kurgunun matematiğiyle sanat tarihinin gizemlerini buluşturan yeni bir evrene hoş geldiniz!

Celil Sadık Eğribaş

Yazarımız Hakkında Biyografi Denemesi: Celil Sadık Eğribaş Kimdir?

26 Ekim 1991’de Ankara ya da Angara’da doğdu. Pamukkale Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi’nin Sanat Tarihi Bölümü’nden mezun oldu. Yıl 2016’ydı. Öğretmenlik mi, atama mı? Bunları sormayın lütfen. Bildiğiniz üzere sanat ve tarihle gerçekten uğraşanların ‘köşeyi dönmesi’ biraz zor, uzak bir ihtimal oluyor ülkemizde.

Tabii bir kenara oturup öylece beklemedi yazarımız. https://www.tarihlisanat.com/ sitesini kurdu. Instagram (https://www.instagram.com/sanatntarihi/) ve Twitter (https://twitter.com/SanatnTarihi) üzerinde de “SanatnTarihi” kullanıcı adıyla özellikle o güzel ressamlar ve eserleriyle ilgili yazılar paylaşmaya başladı. Sanatsever hoş bir kitleye hitap ediyor her geçen gün.

Yıllardır İstanbul ve Ankara’da verdiği seminerlerden de söz etmedim değil mi? Farklı şehirlerdeyseniz eğer lütfen üzülmeyin. Bu pandemi dönemi ayrı bir fırsat sizin için çünkü artık bu değerli seminerlere online olarak katılabilirsiniz. Detaylı bilgi mi? Şöyle buyrun efendim: https://www.instagram.com/sanatntarihiseminer/

Sizlere bu değerli, güzel insan hakkında biraz daha bilgi vermek isterdim ama maalesef ki yaptığım araştırmalar sonucunda çok fazla bilgiye ulaşamadım. Kendisini arka planda tutarak, sanat tarihinden söz etmiş hep. Kendisine de sorarak bu sürpriz yazıyı bozmak istemedim açıkçası. Ama kim bilir, bugünden sonra güzel bir röportajla da karşınıza çıkabiliriz belki…

Yazarımızın ikinci kitabı mı? Ben de büyük bir sabırsızlıkla bekliyorum…

READ  Şair Ceketli Çocuk: Kazım Koyuncu
Mahmut Yıldırım
Mahmut Yıldırımhttps://linktr.ee/mahmutumsu1i
Denizli'de güzel bir yerde, kitapları ve insanları keşfediyorum. Biraz amatörce seslendirmemi istediğin metinler için iletişime geçebilirsin.

Related Articles

CEVAP VER

Bir yorum girin
Adınız

- Advertisement -spot_img

Latest Articles