20.7 C
İstanbul
Salı, Haziran 18, 2024

Yılın İlk Tutulması: Süper Ay

Haydi toplanın yamacıma, bugün meydana gelecek olan Yay burcundaki Ay tutulmasının etkilerinden bahsedeyim sizlere…

Tutulma sezonumuzun ilki başlıyor. Bu Ay tutulmasının adı “Süper Kanlı Ay Tutulması”. Nedir ne değildir arkadaşlar..?

26 Mayıs 2021’de saat 14:13’de 05 derece Yay burcunda Tam Ay Tutulması yaşanacak. Bu tutulma ayrıca Süper Ay. – Bu tutulma Türkiye’den gözlemlenmeyecek. Avustralya, Batı Amerika, Okyanusya, Batı Güney Amerika, Güney Doğu Asya’dan izlenecek.

Süper dediğimiz, Ay’ın Dünya’ya en yakın olduğu konumda yeniay, dolunay fazına veya tutulmalara denk gelmesine denir. (Ay’ın Dünya’ya en yakın olduğu zamanlar, duyarlılık ve duygusallığın had safhada olduğu zamanları temsil eder. Huzursuzluklar yükselir, duygu durumlarının hızlı aktığı, iniş çıkışların, duygusal çalkantıların yüksek olduğu zamanları temsil eder.)

• Tutulma sırasında Ay’ın tuttuğu kırmızımsı-turuncu ışıltısı nedeniyle tam ay tutulmalarına bazen Kanlı Ay da denir.

Çok gözümüzü korkutmasın ama Güney Ay Düğümlerinde olduğu için biraz sıkıntılı bir tutulmadan bahsedeceğiz. Etkisi üzerimizde min. 6 ay boyunca sürecek arkadaşlar.

Ay tutulmaları kadersel oluşumlarla ilgilidir ve duygusal konulara dikkat çekerek, önemli dersler almamızı, hayatımızda gereken yerlerde değişiklikler yapmamızı sağlar.

Bu yüzden geride bırakmak zorunda olduklarımız ve tamamlanma enerjisi önem kazanacak. Kaderin cilvesi dediğimiz olaylara hazır olun!

Bakalım en çok kimler etkilenecek, nasıl etkilenecek dersek;

Yorumlayışlara göre tutulma en çok Yay, İkizler, Koç ve Terazi Burçlarını etkileyecek. Bu burçlarda gezegenlerimiz varsa o gezegen konuları üzerinden etkiler alacağız. Sevdiklerimizle iş birlikleri yapmak zorunda kalacağız. İnsanların bize olan güvenlerini ve saygıyı arttırmak için bu 6 ayı kullanacağız. Bunun için kararlar alabilir, eğitimlere başlayabilir, kendimizi uzun soluklu çalışmalarla yeni deneyimler elde ederken bulabiliriz.

READ  Black: Kara Bir Doğumun Hür Işığı

Aslan, Kova, Boğa ve Akrep Burçları bu tutulmada pratik olmak için çaba gösterebilirler. Özellikle yeni girişimler, maddi konularda yeni yatırımlar, ev ya da araba alarak paramızı korumak için çaba gösterebiliriz. Hayatımızı özellikle maddi konularda hızlandıracak kararlar alarak geçirmeye niyetlenebiliriz.

Balık, Başak, Yengeç ve Oğlak Burçları içinse aşk konusu daha ağır basacak. İleriye yönelik attığımız adımların sadece kendi kararlarımızla olması için çaba göstereceğiz. Kimsenin buyruğu, emri altında kalmadan bir gelecek çizmek isteyebiliriz fakat bu tutulma bizi bu konularda özellikle hırslı ve bencil insanlar çevremizde varsa o kişiler nedeniyle yorabilir. Önümüzdeki 6 ayı iyi değerlendirmemiz gerekecek.

Tutulma Güney Ay Düğümü tarafında gerçekleştiği için zaten zorlu ve yorucu bir şekilde geçiriliyor. Alaşağı olma, gözden düşme riski veriyor arkadaşlar. Yani yay demek; savunduğumuz fikirlerin arkasında durmak demek ama güney düğümü tarafında olunca “Acaba benim bu fikirlerim beni mutlu ediyor mu?” “Ben fikirlerimin hapsi içerisinde miyim?” Bu sorgulamayı bize biraz daha yaptıracak arkadaşlar. Onun için gardımızı almalıyız!

Geçen tutulma yazılarında sizinle yaptığımız sembol çalışmasını hatırlıyor musunuz? Hani bir şemsiye çizmiştik ve o şemsiyenin altına korumak istediklerimizi yazmıştık… Bugün yeni bir sembol çalışmasıyla “Mottolu Mutlu” sloganımızı devam ettirmeye geldim. Başlıyorum…

Bir şeyin hayatınızda bir geçit olduğunu düşünün. Bu sembolü çalıştırmak için kapı geçitlerini kullanacağız.

• Evlilik sizin için bir geçitse, bir kapıysa; evde sevdiğiniz, ilgilendiğiniz, aşk kapısı yaratabileceğiniz “Yani o kapıdan geçtiğim an, o aşkı deneyimleyeceğim, o aşkı yaşayacağım.” diyebileceğiniz bu da yatak odanızın kapısı olabilir. O kapıyı aşkla süsleyin, üstüne süsler asın.

• İş ve iş konularında başarılı olmak istiyorsunuz, bununla ilgili çalışma odanızın bir yerinde masanız var vs. O odaya giren kapının üzerine gitmek istediğiniz üniversitenin bir amblemini, sembolünü asabilirsiniz. Ya da eğitimde uzman, başarılı olmak istediğiniz yerleri asabilirsiniz.

READ  Bir Merkür Retro Meselesi 2

• Bereket mi sizin kapı girişiniz ya da onu mu istiyorsunuz? Mutfağın girişi, mutfak kapısının girişinde güzel bir süsleme yapabilirsiniz. Taç, taglar yani kapı süsleri vs. oluyor ya, kapılara tam geçişlere asacağız bundan.

• Ya da giderler, borçlar, ödeneklerle, kredilerle ilgili zorluklarınız mı var? O zaman da tuvalet kapısına taglar asabilirsiniz. (Mutfaklar bereket demektir, gelirler giderlerden dolayı wc kapısı tercih edilir.)

• Ev sahibi olmak veya yeni bir ev almak isteyenler de evin giriş kapısını taglarla süsleyebilirler.

Çok işinize yarayacağını göreceksiniz. Zaten bir önceki mottolu mutlu sembolden de olumlu sonuçlar alıyorum uygulamayı yapanlar için. Şemsiye figürleri çizmiştik artık bunların miladı yavaş yavaş doluyor ama sizinle yine haziranda bir yazıyla buluşacağız. Hazirandaki o güneş tutulmasıyla birlikte yeni bir sembolle geleceğim.

Bu Ay tutulmasında bu sembole niyetlenip çalıştırabilirsiniz. Bu da 6 ay boyunca böyle bir geçişle, bir geçitle, bir kapının önünde kalmalı. Bunu kullanın çok işe yarayacağına inanıyorum. Ben de kapılarımın üstüne yavaş yavaş sticker’larla, güzel güzel objelerle süslemeye başlıyorum arkadaşlar. Bunları da söylemiş olalım.

İnanç ve ümitle…

Bu tutulmada en içten dileklerimiz tutulsun. ?

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
Merve Alıcı
Merve Alıcı
Edebiyat ve Şiirsever Bir Sağlıkçı - Biraz da Astroloji'ye meraklı

Related Articles

CEVAP VER

Bir yorum girin
Adınız

- Advertisement -spot_img

Latest Articles