Türkiye’nin İlk Kedi Müzesi Eskişehir’de Açılıyor!

Açmış olduğu müzelerle Eskişehir’i bu alanda Türkiye’nin önemli şehirlerinden bir tanesi haline getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen sosyal medyada 17-24 Mayıs Müzeler Haftası‘nın son gününde bizleri son derece heyecanlandıran bir projeyi sizlerle paylaşmak istiyorum. Sanatçı Berna Türemen’in 50 yıldır dünyanın çeşitli ülkelerinden temin ettiği kedi tabloları, heykelleri, bibloları, oyuncakları ve çeşitli ev eşyalarından oluşan koleksiyonunu belediyemize bağışlamasıyla, çocuklar ve gençler başta olmak üzere tüm hayvan severlerin ilgisini çekeceğine inandığımız Avrupa’nın ikinci, Türkiye’nin ise ilk Kedi Müzesi’ni şehrimize kazandırmak için çalışmalara başladık. Sanatçımız Berna Türemen’e destekleri dolayısıyla yürekten teşekkür ediyorum.” şeklinde bir paylaşım yapmıştı. Ben de bu haberi okuyunca çok heyecanlandım, bu heyecanlı ve güzel haberi hepinizle paylaşmak istedim.

Her yıl milyonlarca turiste ev sahipliği yapan Eskişehir bu müzenin açılması ile beraber önemli bir müze daha kazanmış olacak. Tarihi Odunpazarı Bölgesi‘nde açılması planlanan müze, Sanatçı Berna Türemen’in 50 yıldır dünyanın çeşitli ülkelerinden temin ettiği kedi tabloları, heykelleri, bibloları, oyuncakları ve çeşitli ev eşyalarından oluşan koleksiyonunu Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne bağışlamasıyla açılacak. Bu haberi okuduktan sonra elbette ki heyecanlanmamak elde değil. Ben de sabırsızlıkla bu müzenin açılmasını bekliyorum.

Müze açıldığında ziyaret etmeyi sakın unutmayın. 🙂

21 yaşındayım. Ege Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde eğitim görmekteyim. Edebiyata ve kitaplara gönül vermiş bir gencim. :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir