21.8 C
İstanbul
Salı, Haziran 25, 2024

TRT 2: Türkiye’nin Aydınlık Yüzü

Geleneksel Türk televizyonculuğunun kalıplarını kırarak 22 Şubat 2019 tarihinde ikinci kez yayın hayatına merhaba diyen TRT 2, resimden edebiyata, sinemadan müziğe, felsefeden tarihe kadar birçok alanda bilinmeyenleri, konuşulmayanları ve gösterilmeyenleri ekranlarınıza taşıyor.
Kanalın sloganı “Sanat içinde sanat” olarak belirlendi. Alev Alatlı, Hülya Koçyiğit, Doğan Hızlan, Fuat Güner, Anjelika Akbar, Gülveri Kaya, Teoman Duralı ve Alin Taşçıyan  gibi isimlerin ekranlarımıza taşındığı kanalda 7/24 sanatla iç içe bir seyir keyfi yaşayabilirsiniz.
Her akşam birbirinden kaliteli filmleri ekranlarınıza getiren TRT 2 bunun yanı sıra; Sinema+, Film Gibi Hayatlar, Hayat Sanat, Tarih Söyleşileri, Felsefe Söyleşileri, Koleksiyoner ve daha bunlara benzer onlarca programla ilgi alanınıza eğilmenize olanak sağlamaktadır.

1986 yılında açılan TRT 2 haber ve sanat kültür yayıncılığının mihenk taşlarından birisi olmuştur. Çeşitli değişikliklerle 2010 yılına kadar yayın hayatına devam eden TRT 2, 2010 yılında alınan kararla yayın hayatına veda etmişti. Klasik TRT 2 denilince aklıma tabi ki de Ressam Bob Ross’un Resim Sevinci programı gelmektedir.

READ  Cinin 3 Dilek Hakkı
Aykut Özavinç
Aykut Özavinç
1997 yılında doğdum. Üniversite öğrencisiyim.

Related Articles

CEVAP VER

Bir yorum girin
Adınız

- Advertisement -spot_img

Latest Articles