21.6 C
İstanbul
Salı, Ekim 3, 2023

Sevgi Nedir

Doyamayacağım bir sevgi arıyorum. Bir inancım var, seven insan mutludur, mutlu insan yaşar. Yaşamaktan zevk alır. İşte ben de sevmek ve mutluluğu sonuna kadar tatmak istiyorum.

Gerçek sevgiyi bulmak büyük bir mutluluktur. Çok defa sevdiğini sanırsın. Ancak gerçek sevgiyi bulduğunda diğerlerinin sevgi olmadığını anlarsın. O’nunla her konuda uyum sağlarsın. Uyum sağladığını da o kadar kısa sürede fark edersin ki, kendin de şaşarsın. Yaşamının kimseye söylemeyeceğini sandığın olaylarını O’na bir anda anlatırsın. O da sana anlatır. İşte bu sevgidir. O’nunla yaşamında her şeyi ama her şeyi paylaşmaya hazırsındır. Bu gerçek ve yürekten gelen bir paylaşmadır. Paylaşmak için hiçbir engel tanımazsınız. Çünkü ikiniz de seversiniz birbirinizi…

Zaman olur ki, mantığın engeller çıkarır. Yüreğini duvarlar içine sıkıştırırsın. Doğruyu yaptığını sanırsın ve mantığına esir olur, sence doğru olanı yaptığını kabul edersin. İşte o zaman mutlu olmak için önüne gelen en büyük fırsatı yok etmişsindir.

Neden yüreğini dinlemezsin? Neden sevdiğine koşmazsın? Neden O’na zulmedersin? O’na bütün kapıları kapatmışsındır. Seni aramasını yasaklamış, bir de O’ndan söz almışsındır. O da sözünü tutar. Ne pahasına? Bir gün belki bilmek istersin? O’nu mutluluk yerine üzüntü dolu bir yaşama terk etmişindir.

Ayrılırken, seni üzmek istemiyorum demişindir. Aslında O’nu şimdi üzmektesindir. O seninle her sıkıntıya katlanmaya hazırdır. İşte sevgi budur. Belki de aşktan da üstündür, senin dediğin gibi. Aşk gelir geçer, sevgi kalıcıdır.

Mustafa Erdurmuş
Mustafa Erdurmuşhttps://babildergi.wordpress.com/
1988 Afyonkarahisar/Bolvadin doğumlu. Afyon Kocatepe Üniversitesi Pazarlama (2010) ve Gıda Teknolojisi (2015), Anadolu Üniversitesi İşletme (2013) mezunu. Yazar, senarist, editör…

Related Articles

CEVAP VER

Bir yorum girin
Adınız

- Advertisement -spot_img

Latest Articles