Sanata Bi Yer Platformu İle Sanat, Sergi Salonlarının Dışına Taşındı

2015 yılından bu yana Türkiye’nin birçok şehrinden öğrencilerin sanatını görünür ve ulaşılabilir kılan Sanata Bi Yer platformu ile sanat, sergi salonlarının ve galerilerin dışına taşındı. Doğuş Grubu mekanlarının sanatçı adayları için sergileme alanına dönüştüğü platform kapsamında 13 öğrencinin çalışmalarından oluşan seçki, 1 Mart 2021’e kadar farklı lokasyonlarda sanatseverlerle buluşuyor.

2015 yılından bu yana güzel sanatlara ilgi duyan üniversite öğrencilerine ‘’Çünkü Sanat Alan İster’’ mottosuyla Doğuş Grubu’na ait çeşitli mekanlar, festivaller ve sergilerde çalışmalarını sergileme imkanı sunan sosyal sorumluluk platformu Sanata Bi Yer, 1 Mart 2021 tarihine kadar 13 öğrencinin çalışmalarından oluşan seçkiyi farklı lokasyonlarda sanatseverlerle buluşturuyor. Ece Gül, Eylem Can Kılıç, Mert Ağbulak, Safiye Otman, Seda Öztürk, Serap Can, Merve Özpütürcüklü, İbrahim Yanık, Yunus Emre Aydın, Emine Dirik, İbrahim Deniz Tavlıbıyık, Emirhan Azgel ve Tuğba Korucu’nun birbirinden farklı çalışmaları İstanbul’a yayılıyor.

Genç sanatçı adaylarının çalışmaları Doğuş Center Maslak, Doğuş Oto Maslak, Doğuş Otomotiv, D-Gym, D-Ofis ve Yapı Kredi Bomontiada’da sanatseverlerle bir araya geliyor. Sanata Bi Yer platformu hakkında detaylı bilgi ve öğrencilerinin portfolyolarını incelemek ve hayatınızda sanata bi alan açmak için sanatabiyer.com adresini ziyaret edebilir, Sanata Bi Yer instagram hesabından takip edebilirsiniz.

Kısaca Sanata Bi Yer:

Üniversite öğrencisi genç sanatçı adaylarının yeteneklerini geliştirmelerini sağlayarak ilk sergilemelerini yapmak üzere Doğuş Grubu mekanlarını galeriye dönüştüren Sanata Bi Yer platformu derecelendirme, değerlendirme yapmadan, eleştirmeden genç sanatçı adaylarını sadece davet ediyor ve çalışmalarını sergilemeleri için imkan sağlıyor. Sanatseverler ise hem üniversite öğrencisi genç sanatçı adaylarıyla buluşuyor hem de eserleri satın alarak onlara destek oluyor. Türkiye’de sanatın gelişimine yeni mekanlar katarak, duvarları kaldırarak, 365 gün erişilebilir bir dijital sergi sunan bu özel platformun bugüne kadar gerçekleştirilen 4 karma sergi, 10 pop up sergi, seminerlerle 7 binin üzerinde üyesi bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir