9.7 C
İstanbul
Cumartesi, Kasım 26, 2022

ÖSYM 2020 Sonuçları Açıklandı Mı?

ÖSYM 2020 sonuçları ne zaman açıklanacak?

ÖSYM 2020 ‘nin sonuçları bugün de açıklanmadı. Milyonlarca öğrencinin geleceğini belirleyecek olan YKS sınavının ne zaman açıklanacağı merak konusu. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün konu ile ilgili yaptığı açıklamaya göre sonuçların bu hafta erişime açılacağı ihtimalinin yüksek olduğunu duyurdu. Peki, YKS 2020 tercih sonuçlarının bu hafta hangi gün açıklanacağı belli mi?

ÖSYM Başkanı Halis Aygün geçtiğimiz günlerde bu konu ile ilgili, üniversite öğrencisi adaylarına ve ebeveynlerine önemli bir açıklamada bulundu. Açıklamada ise şu cümleleri kullandı…

ÖSYM Başkanı yaptığı açıklamada hangi konuya değindi?

İşte o beklenilen önemli açıklama

ÖSYM başkanı Prof. Dr. Halis Aygün merakla beklenen YKS tercih sonuçları adı altında yapmış olduğu açıklama ise şöyle…

YKS tercih sonuçları üniversite adaylarımızın gündem konusu olmaya devam ediyor. Bir sürü gencin aklında olan tek soru ise ”acaba ÖSYM’nin bu hafta sonu net bir açıklama yapacak mı?”, İnternet üzerinden ve çeşitli sosyal medya platformları üzerinden yapılan bir çok araştırma hala devam ederken merak ve heyecanın artmasıyla ÖSYM etiketi adı altında sonuçların açıklanması talebiyle kampanya başlatıldı.

Bu yapılan ve günden güne artan hareketlenmenin üzerine ise sayın ÖSYM Başkanı Halis Aygün bir konuşma gerçekleştirdi.Konuşmasının içerisinde ise şu cümleleri kullandı; ”Sevgili gençler, heyecanlısınız, sizi anlıyorum ve heyecanınızı paylaşıyorum. Ülkemizin yarınları olan sizler için tüm gücümüzle çalışıyoruz. 2020-YKS yerleştirme işlemlerinde kontroller devam ediyor. Önümüzdeki hafta içerisinde yerleştirme sonuçlarını açıklayacağız.”

Üniversite kayıtları ne zaman başlayacak?

Üniversite sonuçlarının açıklanması ile, yerleşmiş olan ve üniversiteye girmeye hak kazanmış olan öğrencilerin kayıt işlemleri şimdilik belirlenmiş olan 31 Ağustos – 4 Eylül arası, dijital(elektronik) kayıtlar ise 29 Ağustos – 2 Eylül arasında yapılacak.

Related Articles

CEVAP VER

Bir yorum girin
Adınız

- Advertisement -spot_img

Latest Articles