28.9 C
İstanbul
Pazartesi, Haziran 17, 2024

Ömer Döngeloğlu |Hayatı ve Vasiyeti|

1968 yılında Tokat’ta doğdu. Sakarya üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun olarak 1986-1996 yılları arasında memleketi Tokat’ta İmam-Hatiplik yaptı.


Özellikle Ramazan aylarında ve dini günlerde programlar hazırlayıp, 15 yıl sunmuştur. Kamuda uzun yıllar çeşitli idari görevlerde çalıştı. İslâm Tarihi ve Siyer-i Nebi üzerine yıllarca araştırma, inceleme, okuma ve yazılarda bulundu.
Korona Virüsü tedavisi gören ilahiyatçı yazar Ömer Döngeloğlu 3 Mayıs 2020’ de hayatını kaybetti.
Eserleri;
• Peygamber’in İzinde
• Allah’a Adanmış Hayatlar
• Yeryüzünün Yıldızları
• Sözün Miracı: Dua
• Allah Resulünü Görenler
• Peygamberlerimizin Dostları
• Mus’ab Bin Umeyr

VASİYETİ;
Güzel bir yoldasınız, güzel bir gayretin içerisindesiniz! Size Allah savınızı sormayacak, size Allah neredesiniz neredeydiniz diye sormayacak, sonuç hep Allah’a aittir. Mesela sizi kendinize Mehmet olarak, Ali olarak, Veli olarak sizi bu toprağın üstünde Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V.)’yı duyduğunuz an sevineceğiniz bir işiniz olmalı, benim bir işim var demeliyiz. Şu omuzumuz acıyacak senin canın yanacak, senin de nefesin kesilecek öyle bu işi uzaktan el ucuyla uçurumdan tutarak yürümez! İslâm senin gözyaşın olacak, senin çektiğin bir çilen olacak, senin bir derdin bir davan olacak, senin RasullAllah İle yürümüş yolun olacak, senin ayakların yorulacak, senin omuzun acıyacak bu yükü ben taşırım diyeceksin..
Gençler! Hakikatten işimiz çok zor, bizi kötü yerimizden vurdular. Dünyayı sevdirdiler bize, nefsi ve arzuları içimize tıpkı bir virüs gibi dokunduğu insana geçiyor, bu işi çözecek sizsiniz! Bizim nesil geldi ve gidiyor. Bizim de neslin yapacağı bir şeyler vardır; yapabildiklerimizi yaptık yapamadıklarımızı yapamadık ama siz daha yeni jenerasyonsunuz, bizden Allah’a mus’ab nesli çıkarabilirsiniz. Siz isteyin yeter ki ve siz o sahabenin yoluna düşmeye azm edince Dünya’nın değişik yerlerinde, nerede olursanız olun Allah içinizden neler çıkarır. Allah içinizden kendi çağını anlatacak insanlığın yarınlarına hidayet taşıyacak hayırlı bir topluluk çıkartsın..

ÖMER DÖNGELOĞLU
Ruhuna el-fatiha..

READ  Fatma Girik Öldü Mü?
Önceki İçerik
Sonraki İçerik
Naile Taşkıran
Naile Taşkıran
Nefesi varlığına işaret.

Related Articles

CEVAP VER

Bir yorum girin
Adınız

- Advertisement -spot_img

Latest Articles