26.4 C
İstanbul
Pazartesi, Temmuz 22, 2024

İyi Ki Doğdun Anadolu Rock’ın Sürmeli Çocuğu: Barış Akarsu

Bu hayattan güzel bir insan daha gelip geçti. Zaten hep güzel ve iyi insanlar aramızdan erken ayrılmıyor mu? Bugün 29 Haziran 2020. Tam 41 yıl önce bugün o güzel insan yani Barış Akarsu dünyaya geldi.

O sımsıcak gülümsemesi ve seslendirdiği şarkılarıyla herkesin gönlüne taht kurmayı başardı. Müziğe olan bu ilgisi aslında çok küçük yaşlarda başlamıştır. Hatta ilkokuldayken eline blok bir flüt alıp sokaklarda dolaştığını kendisi de söylemiştir. Ama asıl tanışmasının Amasra’ya gelen müzisyenler sayesinde olduğunu söyleyebiliriz. Onlardan etkilenerek gitar, klavye ve mızıka çalmayı öğrenmiştir. Daha sonrasında ATV’de yayınlanan Akademi Türkiye isimli bir yarışmaya katılmış ve bu yarışmadan birincilikle ayrılmıştır.

31 Aralık 2004’te Serdar Öztop’un yapımcılığını üstlendiği Barış Akarsu’nun ilk albümü olan “Islak Islak” piyasaya çıkarılmıştır.  Dilerseniz Barış Akarsu’nun o güzel sesinden bu şarkıyı dinledikten sonra devam edelim. Kısa bir müzik molası.

Müziğin yanı sıra lisedeyken profesyonel olarak yelken sporu ile de ilgilenmiştir. Bunun yanında “Yalancı Yarim” isimli bir dizide de oyunculuk yaptığını biliyoruz. Bu dizinin ardından milyonlarca seveni tarafından “Alfonso Tarık” olarak anılmaya başlanmıştır.

28. doğum gününde yani 29 Haziran 2007 tarihinde bir trafik kazası geçirmiştir. Bu kazanın ardından sadece hayatı beş günü dayanabilmiştir. O güzel kalbi 4 Temmuz 2007’de bu hayata yenik düşmüştür. Barış Akarsu o kadar sevilen biriydi ki sevenleri günlerce kaldığı hastanenin önünde nöbet tutmuş ve iyileşmesi için umutlarını her daim diri tutmuşlardır.

Barış Akarsu’nun anısına yukarıda fotoğrafını görmüş olduğunuz Tankut Öktem tarafından yapılmış olan heykel dikilmiştir. Hatta kaza yaptığı kavşağın ismi değiştirilmiş, kavşağa “Barış Kavşağı” adı verilmiştir.

Barış Akarsu aramızdan ayrılmış olsa da o her daim bizim anılarımızda ve kalbimizde sonsuza kadar yaşayacak. İyi ki doğdun güzel adam. İyi ki doğdun Anadolu Rock’ın sürmeli çocuğu.

READ  Mobbing Nedir? Belirtileri ve Yasal Süreç!
Önceki İçerik
Sonraki İçerik
Hacer Atik
Hacer Atik
22 yaşındayım. Ege Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde eğitim görmekteyim. Edebiyata ve kitaplara gönül vermiş bir gencim. :)

Related Articles

CEVAP VER

Bir yorum girin
Adınız

- Advertisement -spot_img

Latest Articles