13.5 C
İstanbul
Cumartesi, Mayıs 18, 2024

Melis Erdem’in İlk Kişisel Sergisi “Asır ve Sır” Simbart Projects’te!

İstanbul’un seçkin galerilerinden biri olan Simbart Projects, Melis Erdem “Asır ve Sır” adlı ilk kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor. Sergi, 11 Mayıs – 17 Haziran tarihleri arasında ziyaret edilebilecek.

Erdem’in eserlerinde, tuval üzerinde oluşturduğu katmanlar ve endüstriyel malzemelerle şekillendirdiği katı formlar aracılığıyla duygusal bir anlatım sunuluyor. Heykellerindeki zarar görmüş formlar ve resimlerindeki kusurlu desenler, sanatçının dönüşüm sürecini yansıtırken izleyicilere kendi deneyimlerini, duygularını ve düşüncelerini yansıtma fırsatı da veriyor.

Melis Erdem’in “Asır ve Sır” sergisi, Simbart Projects galerisinde sanatseverleri bekliyor. Sergi, sanatçının duygusal ve dönüştürücü yaklaşımını keşfetmek isteyenler için kaçırılmayacak bir fırsat sunuyor. Serginin tarihleri, 11 Mayıs – 17 Haziran olarak belirlenmiş.

İstanbul Simbart Projects, Melis Erdem "Asır ve Sır" sergisi
Sergiye dair bir afiş

Sanatseverler, Simbart Projects galerisindeki Melis Erdem’in ilk kişisel sergisi olan “Asır ve Sır”ı ziyaret etmek için bu tarihleri not edebilirler. Sanatçının eserleri, izleyicilere derin bir deneyim ve sanatçının dönüşüm sürecini keşfetme fırsatı sunuyor.

Melis Erdem Kimdir?

Melis Erdem, İstanbul’da İç Mimarlık bölümünden lisans derecesi ve Barselona’da Retail Design bölümünden yüksek lisans derecesi aldıktan sonra, yıl boyunca işbirlikleri gerçekleştirdi. 2017 yılında, sanat ve tasarım projelerini geliştirmek için İstanbul’a geri döndü. Mimarlık eğitimi, disiplinli ve teknik bir tutum gerektirdiği için, resim ve heykel çalışmalarında yaşamın kusurlarını öne çıkararak yorumlamak için karmaşık figürlerle çalışmaktadır. Melis Erdem, resim ve heykellerinde kaos içerisindeki dengeyi bulmaya, bozulma, eskime ve çürüme gibi süreçlerin doğal döngüsünü usulca kabul etmeye odaklanmaktadır.
Melis Erdem istenmeyen ve terkedilmiş malzemeler kullanarak desteklediği üretimlerinde, yeni kompozisyonlara biçim vererek bu nesneleri günlük hayattaki kullanım alanlarından ayırarak farklı bir form kazanmalarını amaçlamaktadır. Bu şekilde, nesnelerin ömrünü uzatmak ve onları yeniden kullanılabilir hale getirmek için çalışmaktadır. Melis Erdem’in sanat eserleri, doğal süreçlerin güzelliğini ve kusurlarını yansıtan benzersiz ve etkileyici bir tarza sunuyor.

Asır ve Sır Sergisine Ait Bazı Görseller

İstanbul Simbart Projects, Melis Erdem "Asır ve Sır" sergisi
Sergi içerisinden bir takım görseller

İstanbul Simbart Projects, Melis Erdem "Asır ve Sır" sergisi İstanbul Simbart Projects, Melis Erdem "Asır ve Sır" sergisi

Simbart Projects’in Geçen Ayki Sergisi İle İlgili Haberimiz;

Related Articles

CEVAP VER

Bir yorum girin
Adınız

- Advertisement -spot_img

Latest Articles