26.4 C
İstanbul
Pazartesi, Temmuz 22, 2024

House of the Dragon Dizisinin Targaryen Prensi’ne Dair Yeni Detayları Ortaya Çıkmaya Başladı!

George R. R. Martin ’in yarattığı, televizyonları kasıp kavuran Game of Thrones isimli serinin öncesini konu alması planlanan ve Targaryen ailesine odaklanan House of the Dragon dizisine dair yeni detaylar ortaya çıktı.

2022 ‘de yine HBO ‘da yayınlaması planlanan dizinin detayları hayranlarının heyecanlandırdı.

House of the Dragon; George R. R. Martin’in Ateş ve Kan (Fire and Blood) romanından uyarlanacak. Targaryen ailesinin merkeze alındığı dizide, Aegon the Conqueror ’ın Westeros’a gelişi, hanedanlık içinde ortaya çıkan ve onları parçalayan iç savaşın arka yüzü ekranlara yansıyacak.

Oyuncu arayışlarına Temmuz 2020’de başlayan dizinin seçmelerine dair en çok dikkat çeken başlık ise ünlü Targaryen prensi Deamon’ın kimin canlandıracağı oldu.

Independent Türkçe’nin haberine göre Daemon Targaryen rolü için aranan özellikler şu şekilde:

Prens Daemon Targaryen; 40-50 yaş civarında ve Kral Viserys’in erkek kardeşi. Taht sırası Daemon’da olmasına rağmen taht için ‘bariz bir arzusu’ yok. Daemon tez canlı ve sıkılgan bir karakter. Asıl isteği kral kardeşinin sevgisini ve rızasını kazanmak. Kılıcı ile uğraşmaktan büyük haz alıyor. Ancak döneminin en tecrübeli savaşçısı olsa da bir kahraman ile rezil biri olmak arasında gidip geliyor.

Hikayede yeğeni Rhaenyra Targaryen ile evlenen Daemon, onun 7 Krallık’ın tek ve gerçek kraliçesi olduğu iddiasını öne sürüyor.

Daemon’ın kimin canlandıracağı ise şu anlık merak konusu, aynı zamanda Daemon karakterine kimin hayat vereceği ise HBO tarafından verilecek önemli kararlardan biri olacak.

READ  Kelimelerin Muhakemesi
Şüheda Şalışlıoğlu
Şüheda Şalışlıoğlu
20 yaşındayım. Mersin Üniversitesi psikoloji bölümü öğrencisiyim. Kendimi bildim bileli yazma, karalama, çizme alanları ile çok ilgilendim, içli dışlı oldum. Ve bu hobilerimi -hele hele yazma- bu mecra ile birleştirip daha iyi ve daha güzel işlere imza atmak istiyorum. Daha çok okumak, okudukça yazmak ve yazdıklarımı paylaşmak sanırım beni en çok mutlu edecek şey olabilir :)

Related Articles

CEVAP VER

Bir yorum girin
Adınız

- Advertisement -spot_img

Latest Articles