26.4 C
İstanbul
Pazartesi, Temmuz 22, 2024

Hafta Yenilendi, Şimdi Sıra Sende

Mart ayını yarıladığımız yeni bir haftaya başlamış bulunmaktayız. Zamanın hızla akıp gitmesi bir yana, sürekli değişen gündemimizle de, yeniliklere ayak uydurmaya çalışıyoruz. Yeni virüsler, yeni yaptırımlar, yeni uygulamalar, yeni bilgiler ve bu bilgileri öğrenme yolları denerken vücudumuzdaki kaygı ve stres oranı da doğal olarak artıyor.

Korku, hiç şüphesiz hepimizin içinde mevcut. Türlü konularla alakalı kaygılar yaşıyoruz. Yaşadığımız dünyanın gündeminden kopmamak, çağın getirdikleri ve götürdüklerini bilerek yol almak elbette çok önemli. Fakat içsel huzurumuzu ve olumlu düşünmemizi de her ne koşulda olursak olalım yanımızda taşımamız gerektiğini düşünüyorum.

Zihnimiz sandığımızdan çok daha güçlü. Yapılan araştırmalar açıkça gösteriyor ki, zihninde pozitif imgelemler kuran kanser hastalarının, kaybedeceğine inan hastalara göre çok daha hızlı bir şekilde iyileştiği. Ya da daha maraton başlamadan kendisini bitiş çizgisinde hayal eden koşucuların açık ara farkla yarışı önde bitirdikleri.

  • Planlı yaşayın arkadaşlar. Yeni haftanın ilk günü kendinize bir haftalık yol haritası çizin. Evden oldukça az çıkmamız gereken bu zamanda okunacak kitaplar, izlenilecek filmler ya da belgeseller iyi birer arkadaş olabilir. Ya da evde spor yapmaya bir türlü başlamayanlar için harika bir dönem. Haftalık bir hedef koyun ve gerçekleştirin. Her yeni hafta başardığınız yeni bir hedef, kendinize olan inancınızı arttıracaktır.
  • Güzel günlerin geleceğine inanın. Zihninizde ve ruhunuzdaki kandilleri söndürmek isteyenler her zaman olacaktır. Ama bilmelisiniz ki, siz içinizden üflemediğiniz sürece yanan mumlarınızı, hiçbir fırtına söndüremeyecektir içinizde ki aydınlığı. Sizin yetenekleriniz, sizin hayalleriniz, ve başlı başına siz, daha doğduğunuz andan itibaren görünmez bir zırhla çerçevelediniz içindeki gücü. Sarsılabilir, ama siz istemezseniz yok edilemez. İnanın, kendinize ve güzel günlerin geleceğine inanın.
  • İnsanların çoğunda kabullenilmiş bir çaresizlik olduğunu gözlemliyorum. Herkes rahatsız olduğu mevcut hayatında kalmakta ısrarcı. Çünkü daha iyi bir hayatın ona geleceğine inanmıyor. İyi bir hikaye dinlediklerinde ‘ Aman beni bulmaz ki böylesi ‘ gibi cümleler size de tanıdık geldi mi? Yoksa sizde hayatınızın hep aynı durağanlıkta gideceğini düşünenlerden misiniz? Öyleyseniz hemen bu düşüncelerden arının. Bazı şeyler sadece filmlerde olmaz arkadaşlar. Evrenin milyonlarca mucizesi vardır. Ve biri gelip sizin başınıza konabilir. Siz çok kıymetlisiniz. Bir anne babanın biriciği, birinin dostu, birinin yol arkadaşısınız. Mucizeler gelecektir. Yeter ki daha güzel bir hayatı, daha başarılı bir kariyeri, daha mutlu bir seni hak ettiğinize inanın.
READ  Sağlık Raporu Nasıl Alınır, Sağlık Raporu Almak İçin Hangi testler yapılır?

Ve günde 3 defa geçin aynanın karşısına ve yüzünüze bakıp gülümseyin. Gözlerinizin içine bakıp bakıp gülümseyin. Sevin kendinizi. Evet hafta yenilendi. Şimdi sıra bizde. Kendinize inandığınız ve yüreğinizin derinliklerindeki yaşama sevincine virüslerin erişemediği bir hafta yaşamak için harekete geçin.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
Pelin Pınar
Pelin Pınar
Görün bakın, dünyayı bir gün kesinlikle şiirler kurtaracak.

Related Articles

CEVAP VER

Bir yorum girin
Adınız

- Advertisement -spot_img

Latest Articles