20.8 C
İstanbul
Salı, Haziran 25, 2024

Farklı Ruh Halleri İçin Birtakım Şarkılar

Japonca – İlk olarak en sevdiğim dil olan Japonca ile başlamak istedim. Anna Tsuchiya’nın seslendirdiği bu şarkıyı, Nana isimli animenin kapanış şarkısı olarak duydum ilk kez. Durgun, üzgün bir ruh halindeyken mutlaka dinlediğim bir şarkıdır.

TürkçeDurgun, üzgün bir ruh halindeyken dinlemekten asla sıkılmadığım, ilk kez Kaçak Gelinler isimli dizide duyduğumdan beri yıllardır dinlemeye devam ettiğim ve bu ruh hali için vazgeçilmez şarkım budur.

Fransızca – İkinci olarak, şarkılar için var olduğuna inandığım dil olan Fransızcadan, en sevdiğim ve dinlemekten en çok keyif aldığım şarkıyı önermek istedim. Mutlu, enerjik ve umutlu bir ruh halindeyken veya o ruh halinde olmak isterken mutlaka bu şarkıyı dinlerim ve gelecekle ilgili hayaller kurarım.

Japonca – Yeniden Japonca, mutlu, enerjik ve umutlu hissederken veya öyle hissetmek isterken dinlediğim şarkılardan biridir. Bu şarkı Naruto isimli animenin Shippuuden serisinde 7. açılış müziği olarak karşıma çıkmıştı, o günden beri dinlemekteyim.

Türkçe -Beni Harekete geçiren, stresle, zor işlerle ve benzeri durumlarla başa çıkmama yardımcı olan ruh halinde dinlediğim, en sevdiğim grup olan Pilli Bebek’ten bu şarkıyı koymak istedim. Aynı zamanda en sevdiğim dizi olan Behzat Ç. isimli dizi, solisti Cem Kısmet olan Pilli Bebek’in şarkılarını kullanmıştır. Her bir şarkısını çok severek dinlediğim Pilli Bebek’in “Bak” isimli şarkısını bu ruh halinde mutlaka dinlemelisiniz.

İngilizce – Yeniden beni Harekete geçiren, stresle, zor işlerle ve benzeri durumlarla başa çıkmama yardımcı olan ruh halinde dinlediğim bir şarkıyı paylaşmak istiyorum. Solisti David Draiman olan ve benim de yabancı olarak en sevdiğim Disturbed grubunu bu şarkısıyla tanımıştım yıllar önce. Şarkının hikayesi de, sözleri de, müziği de beni yıllardır etkilemeye devam ediyor ve dinlemekten asla sıkmıyor. Pilli Bebek ile birlikte Disturbed grubunu da istisnasız bütün şarkıları ile gözüm kapalı önerebilirim.

READ  İngilizce Sorunsalı

Bu listede üç farklı ruh halinde dinlemekten en çok keyif aldığım ve sizlere de dinlemenizi tavsiye ettiğim ikişer şarkıyı paylaşmak istedim. Keyifli okumalar ve dinlemeler dilerim.

Related Articles

CEVAP VER

Bir yorum girin
Adınız

- Advertisement -spot_img

Latest Articles