Dogecion’de Elon Musk Etkisi

Elon Musk Twitter üzerinden coin piyasasını yönlendirmeye devam ediyor. Dogecoin, Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk‘ın yılbaşından itibaren yaptığı olumlu açıklamalarla yüzde 1000’in üzerinde yükseliş gerçekleştirmişti. Bu yükselişin ne kadar süreceği merak edilirken Elon Musk‘In dün gece twitter’dan Dogecoin’e yönelik yaptığı olumsuz açıklama sonrası Dogecoin‘de sert bir düşüş gerçekleşti.

Dogecoin yılbaşından itibaren yüzde 1000’lik bir artış gerçekleştirerek tarihi zirvesini hafta başında gördü. 0,08 seviyelerinden işlem gören Dogecoin Elon Musk‘ın dün gece Twitter’dan paylaştığı mesajda “Büyük Dogecoin yatırımcıları coinlerinin büyük bölümünü satarsa tam desteğimi alır. Bana göre Dogecoin’de gerçek sorun çok fazla yığılma olması.” ifadelerini kullanması sonrasında yüzde 20’nin üzerinde değer kaybederek 0,04 seviyelerine geriledi.

elon musk dogecoin twit

Elon Musk’ın dogecoin ilgili attığı twit tüm coin borsasını etkiledi.  Ethereum, Cardano, Tether vs. diğer kriptopara birimlerinde de yüzde 10’un üzerinde düşüş var.

1997 yılında doğdum. Üniversite öğrencisiyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir