30.4 C
İstanbul
Çarşamba, Temmuz 24, 2024

Covid-19 Virüsü Kontrolden Mi Çıkıyor?

Salgın gün geçtikçe kontrolünü kaybediyor.

Salgın gün geçtikçe kontrolünü kaybediyor.Normal yaşantıya dönüş itibari ile toplumun umursamazlığı ve dikkatsizliği bir çok hayatın son bulmasına neden olmaya devam ediyor. Bu durumun doktorlar arasında bir görüşme yapılmasına neden oldu.

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı ve Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, salgının,dikkatsizlik devam ettiği takdirde günden güne daha kötü durumları da beraberinde getireceğini açıkladı.

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan nasıl bir açıklama getirdi?

Uzmanın dediğine göre;”10 gündür iyileşen vaka sayısının, yeni vaka sayısının altında seyretmesi yatıyor. Neredeyse her gün bir tanıdığımızın virüse yakalandığı haberini alıyoruz. Tanıdıklarımızdan, bizzat hastalananlardan, doktorlardan hastanelerin yoğun olduğunu hatta bazı illerde yatak sorunu yaşandığını dinliyoruz. Sorun büyüyor. Virüsün çoğaldıkça açacağı zorluklar bir bu kadar daha insanın hayatının sonlanmasına sebebiyet vericek.”

Ek olarak ise önlemlerin daha sıkı tutulması gerektiğini ve gerileme yaşadığımız belirtti.Bu durumu tekrar kontrol altına almamızın bizim elimizde,alacağımız tedbirler ile düzelebileceğini anlattı.

READ  2021 'İstiklal Marşı' Yılı Olarak Kabul Edildi

Related Articles

CEVAP VER

Bir yorum girin
Adınız

- Advertisement -spot_img

Latest Articles