13.5 C
İstanbul
Cumartesi, Mayıs 18, 2024

Can Atay Kimdir?

Polen Atay, 2019’da evlendiği Gezi Hotel Bosphorus’un sahibinin oğlu iş adamı Can Atay‘ın kendisine şiddet uyguladığını söylemesinin ardından uzun zamandır süren tartışmalar sonrası Atay’ı savcılığa şikayet etti. Peki, Can Atay Kimdir? Polen Atay Kimdir? Can Atay & Polen Atay Davası Öldürme Teşebbüsü Nedir? Atay’ın Taksi Kavgası! gibi soruların cevabı bu yazıda!

Can Atay Kimdir?

Can Atay, Türkiye’nin iş dünyasında kendine sağlam bir yer edinmiş olan Ertuğrul Atay’ın oğlu olarak, iş dünyasının zirvesindeki bir ailenin ferdi olarak tanınır. Can Atay’ın iş dünyasındaki yükselişi, Gezi Hotel Bosphorus’un başarılı sahibi ve Atay Turizm İnşaat’ın başkanı olarak çarpıcı bir şekilde ifadesini bulmuştur. Otelcilik sektöründeki liderliği ile İstanbul’un turizm sahnesini şekillendiren Can Atay, lüks ve konforu bir araya getiren yenilikçi konaklama deneyimleri sunmaktadır.

Can Atay Kimdir?
Can Atay Kimdir?

Ancak, Can Atay’ın iş dünyasındaki etkisi sadece buyla sınırlı değil. Atay Turizm İnşaat’ın başkanı olarak, büyük ölçekli inşaat projelerini başarıyla yöneterek, şehirlerin ve bölgelerin gelişimine katkıda bulunmaktadır. Bu projeler, sadece ekonomik büyümeye değil, aynı zamanda iş fırsatlarının yaratılmasına ve toplulukların kalkınmasına da önemli katkılarda bulunmuştur.

Kişisel hayatında da başarılar elde eden Can Atay, yüksek mimar Polen Atay ile evlenmiştir ve bu birliktelikleri, ailelerinin iş dünyasındaki mirasını sürdürme yolunda attıkları önemli bir adım olarak kabul edilmektedir. Hem iş dünyasındaki liderliği hem de kişisel hayatındaki dengesiyle Can Atay, Türkiye’nin önde gelen iş insanlarından biri olarak kendini kanıtlamıştır. Gelecekteki projeleri ve katkıları, iş dünyasında ve toplumda büyük bir merakla beklenmektedir.

Polen Atay Kimdir?

Polen Atay 22 Haziran 2019 tarihinde ünlü iş insanlarından Can Atay ile dünya evine girdi.

Yüksek mimar olan Polen Atay eblliğinde yaşadğını iddia ettiği sorunlar ile gündeme geldi.

Evliliğin ardından yaşananlar ise magazin gündeminde oldukça fazla yer edindi.

Polen Atay Kimdir?
Polen Atay Kimdir?

Polen Atay eşi Can Atay’ın evlilikten 4 gün önce kendisine şiddet uyguladığını iddia etti. Düğünde çekilen fotoğrafların da bu nedenle vücudndaki morlukları gizlemesi için Photodhop’lu olduğunu belirtti.

READ  Ayna - Ⅳ

Gezi Hotel Bosphorus’un sahibinin oğlu Can Atay’ın kendsiini öldürmeye teşebbüs ettiği iddiası üzerine başlatılan soruşturmada Can Atay hakkında, “eşi kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan dava açıldı.

Polen Atay yaptığı açıklamada “Beni darp etti, bornoz kuşağıyla öldürmeye çalıştı” diyerek eşi Can Atay’dan şikayetçi oldu. Can Atay hakkında 13 yıldan 27 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün ilk duruşması görülen davaya sanık Can Atay avukatlarıyla birlikte katıldı. Can Atay duruşma sonında karşı tarafın avukatına omuz atması nedeniyle tutuklandı.

Can Atay Polen Atay Davası Nedir?

Polen Atay ve Can Atay arasındaki dava, Türkiye’de büyük yankı uyandıran ve halkın ve medyanın büyük ilgisini çeken bir hukuki olaydır. Bu davanın kökenleri 14 Temmuz 2020 tarihine dayanmaktadır. Polen Atay, eşi Can Atay’a karşı ciddi şiddet iddialarıyla şikayette bulundu. Polen Atay’ın ifadelerine göre, düğünlerinin sadece 4 gün önce gerçekleştiği bir dönemde, Can Atay tarafından şiddet görmüş ve bu şiddetin izlerini düğün fotoğraflarında fark etmiştir. Ancak, iddialar sadece fiziksel şiddetle sınırlı değildir. Polen Atay, Can Atay’ın kendisine şiddet uygulamakla kalmayıp aynı zamanda hakaret, aşağılama ve küçük düşürmeye yönelik söz ve davranışlarda bulunduğunu da ileri sürmüştür.

Mahkeme süreci, her iki tarafın da iddialarını incelemek amacıyla başlatılmış ve sonuç olarak Polen Atay’ın Can Atay’a yönelik korunma talebi değerlendirilmiştir. Mahkeme, Polen Atay’ın Can Atay’a 2 ay süreyle şiddet tehdidi, hakaret ve küçük düşürme içeren söz ve davranışlarda bulunmamasına karar vermiş, ayrıca Polen Atay’ın Can Atay’ı iletişim araçlarıyla rahatsız etmemesi, evine ve işyerine yaklaşmaması gerektiğine hükmetmiştir.

Ancak hukuki süreç burada sona ermemiş ve daha karmaşık bir hal almıştır. Can Atay, 21 Temmuz’da ‘evlilik birliğinin temelinden sarsılması nedeniyle çekişmeli boşanma’ davasını açmıştır. Bu dava, çiftin kişisel ve hukuki anlaşmazlıklarını daha fazla incelemek amacıyla devam etmektedir. Polen Atay ve Can Atay arasındaki bu hukuki süreç, geniş bir kamuoyu ilgisi uyandırmış ve toplumsal bir tartışma konusu haline gelmiştir. Dava, Türkiye’deki birçok insan ve medya kuruluşu tarafından yakından takip edilmektedir ve sonuçları merakla beklenmektedir.

Can Atay’ın Polen Atay’ı ‘öldürmeye Teşebbüs’ davasında Keşif Kararı;

Boşanma aşamasındaki eşi Polen Atay’ı iple boğarak öldürmeye çalıştığı iddiasıyla iş adamı Can Atay’ın yargılandığı davada, mahkeme olayın yaşandığı evde keşif yapılmasına karar verdi. İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, tutuksuz sanık Can Atay ile şikayetçi Polen Atay ile taraf avukatları geldi.

READ  Başköylü Hasan Efendi
Can Atay'ın Polen Atay'ı 'öldürmeye Teşebbüs' davasında Keşif Kararı
Can Atay’ın Polen Atay’ı ‘öldürmeye Teşebbüs’ davasında Keşif Kararı

Şikayetçi Polen Atay ifadesinde, olay günü oturma odasında eşiyle yaşadığı tartışmaların dayanılmaz hale geldiğini belirterek “Bu aileden ve eşimden ayrılmak istiyordum. Nasıl söylerim bilemiyordum. Daha öncede şiddet görmüştüm. Yatak odasına geçtim yanlış anlaşılmalar yüzünden çok üzgündüm. Sonra Can geldi, ben de ‘Bu ailede bulunmak istemiyorum. Seni bu aileden kopartmak istemiyorum, ayrılmak istiyorum’ dedim. Yanımda durduğunu hatırlıyorum. Sırtıma çok sert bir darbe aldım. Karanlık oldu. Sadece boğulduğumu hissettim. Sırtıma öyle bir darbe aldım ki belki de o yüzden nefessiz kaldım. Acaba öldüm mü dedim, sonra uyandığımda hastanedeydim” dedi.

Hafıza kaybının olduğunu ve her şeyi hatırlamadığını, gözünü açtığı özel bir psikiyatri hastanesinde hemşireye eşini sorduğunu, hastane koridoruna çıktığımda çok farklı insanlar gördüğü için nerede olduğunu sorduğunu belirten Polen Atay, “Ailem geldi. Can’ı sordum ‘Gelecek’ dediler. Sinir krizi geçirdim. İlaç verildi ve saatler sonra uyandım Sonra odam değişti. Anneme sorular soruyordum, çünkü hatırlamıyorum yaşananları. Annemin telefonundan Can’a saçma sapan mesajlar gönderdim. Ama en korkuncu Can’ın bu mesajları hafıza kaybı yaşadığımı bilmesine rağmen dosyaya delil olarak sunması. Bana karşı bir senaryo yazdılar. Ailem hastaneden çıkarmak istedi. Can ve babası hastaneyi bastı. ‘Bu kız deli çıkaramazsınız’ dediler. Başhekim onay verince çıktım. Boynumda herhangi bir iz yoktu” diye konuştu.

“İsmimi Temizletmek İçin Burdayım, Suçsuzum”

Sanık Can Atay ise “Eşim neredeyse ölüyordu. 3 dakikaya kadar asılı kalmış olmalı ki bilinci gitti. Ben ne eşimin sırtına vurdum, ne de tokat attım. Aşk mesajlarımız orada duruyor. Madem öyle annesi nasıl aşk mesajları atmasına nasıl izin verdi?. Ben eşimi gönlümde affettim ama hepsi iftira. Polen’de günah bulmuyorum, affettim bu yalanı babası söyletti. O hayata döndürdüm bana teşekkür edecekleri halde 2.5 yıldır bu şekilde suçlanıyorum. Bana dua edip teşekkür edecekleri yere organize suç gibi planlı cinayete sokmaya çalıştılar ama tutmadı. Babası anlaşırız demiş. Siz kızınızı boğan biriyle anlaşırmısınız? Beni medyaya madara ettiler. Ben yarın öbür gün hayat kurmak istiyorum. İsmimi temizlemek için buradayım. Suçsuzum elimi sürmedim” dedi.

Yurt Dışı Yasağı Talebine Ret!

Mahkeme heyeti, olayın yaşandığı evde 12 Haziran’da keşif yapılmasına karar verdi. Polen Atay’ın avukatlarının yurt dışı yasağı konulması talebini ve Can Atay’ın avukatlarının 112 acilin arandığı telefon kayıtlarının dinlenmesi taleplerini reddeden heyet, duruşmayı erteledi. Duruşma çıkışınde Can Atay, “Yakında adalet yerini bulacak arkadaşlar çok merak ediyorum” dedi. Taraflar, güvenlik önlemleri altında farklı çıkışlardan adliyeden ayrıldı.

READ  Atom Bombası Ülkemize Atılsaydı Ne Olurdu?

Önceki Duruşmada 3 Günlük Disiplin Hapsine Çarptırılmıştı!

Önceki Duruşmada 3 Günlük Disiplin Hapsine Çarptırılmıştı!
Önceki Duruşmada 3 Günlük Disiplin Hapsine Çarptırılmıştı!

Bir önceki duruşmada, savunma yapan Can Atay, “Sinirlenince kendi istediği şeylerin olması için kendine zarar verme eğilimi olan bir kızdır” diyerek olay günü eşinin kapısında bornoz ipi bulduğunu anlatmıştı. Can Atay, “Kapıyı ittirerek açmak zorunda kaldım. Polen yere yığıldı. Ölü gibiydi. Ayaklarından tutup düz çektim. Ağızdan nefes verdim. O panikle babamı aramışım. Babam açmayınca site güvenliğini aradım. Ambulans istedim. Sonra 112’yi aradım. Güvenlik görevlisi Tayfur, Polen’in dilinin boğazına kaçtığını görünce ağzını açtı. Bu sırada site müdürü de geldi. Sonra diş fırçası yardımıyla dilini çekip nefes almasını sağladılar. Eşimin hayatını kurtardım. Asla eşime karşı öldürmeye yönelik bir eylemim olmadı. Suçsuzum, beraatimi istiyorum” demişti. Duruşma sonunda Polen Atay‘ın avukatı Sibel Engin’e omuz attığı iddia edilen Can Atay, 3 günlük disiplin hapsi verilerek duruşma sonunda tutuklanmıştı.

Can Atay‘ın Taksi kavgası!

Eşi yüksek mimar Polen Atay‘ı öldürmeye teşebbüs suçundan yargılanan ünlü iş insanı Ertuğrul Atay’ın oğlu Can Atay, 1 Haziran’da Ortaköy’de lüks aracını park yerinden çıkarken arkadaki taksiye çarptı.

Çarptığı Aracı Böyle Yumrukladı!

O esnada lokantada yemen yiyen taksi şoförü Aydın A., dışarı fırladı. Lüks aracıyla uzaklaşmaya çalışan Can Atay iddiaya gören kendisine ”Arabama vurdunuz” diyen taksi şoförüne ”Aracına vurmadım. Burası zaten böyleydi. Siz taksiciler çakalsınız. Hepiniz böylesiniz” diyerek tepki gösterdi.

Sinirlerine Hakim Olamadı!

Sinirlerine hakim olamayan Can Atay, taksinin bagaj bölümünü yumruklamaya başladı. Hıncını alamayan Atay bu sefer taksi şoförünün üzerine giderek saldırmaya başladı. Taksiciyle birlikte kavgaya tutuşan Can Atay’ın sinkaflı küfürlerde ettiği ileri sürüldü. Çevredeki vatandaşların müdahalesiyle taraflar ayrıldı. Taksi şoförü Aydın A., hem aracının zarar gördüğünü hem de saldırıya uğradığı gerekçesiyle karakola başvurdu.

Can Atay'ın Taksi kavgası!
Can Atay’ın Taksi kavgası!

Can Atay Suçlamaları Reddetti!

Taksi şoförü Aydın A., olayı anlatarak Can Atay‘ın taksi plakasını alarak tehdit ettiğini belirterek şikayetçi oldu. İfadesi alınan Can Atay, park yerinden çıkarken aracının arkasında bulunan lastiğin taksiye değdiğini ve sadece bir çizik oluştuğunu iddia ederek ”Şoför takside dokunmadığım bölümü göstererek benim yaptığımı söyledi. Ben de kabul etmeyince ”Şımarık zengin çocuğu” dedi. Ben şahsa yönelik yumruk atmadım. Bana saldırmaya başladı. Gitmemi engellemeye çalıştı. Aracımı yumrukladı” diyerek 50 bin TL zararının olduğunu belirtti. Can Atay, suçlamaları reddederek Aydın A.’dan kendisini darp ettiği gerekçesiyle şikayetçi oldu.

Aracı Yumrukladığı Kamera Görüntülerine Yansıdı!

Olay anının yansıdığı kamera görüntüleri incelendi. Hazırlanan görüntü izleme tutanağında Can Atay‘ın çarpma sonrası aracından inerek baktığı ve tekrar aracına binerek manevra yaptığı esnada taksi şoförünün geldiği kaydedildi.

Daha sonra ikili arasında konuşma geçtiği ve Can Atay‘ın taksi bagajına birkaç defa yumruk attığı ardından arbede yaşandığı raporda yer aldı.

Olayla ilgili savcılık tarafından ‘kasten yaralama’ suçundan soruşturma başlatıldı.

24Okur I “Can Atay Kimdir? Polen Atay Kimdir? Can Atay & Polen Atay Davası Öldürme Teşebbüsü Nedir? Atay’ın Taksi Kavgası! ” Benzeri Konularımız;

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Related Articles

CEVAP VER

Bir yorum girin
Adınız

- Advertisement -spot_img

Latest Articles