23.7 C
İstanbul
Çarşamba, Haziran 19, 2024

Burada Olmamalısın

Burada olmamalısın!

 

” You shouldn’t be here ”

22.11.63

 

Duvarları fikirlerden inşa edilmiş bir hapishanede kaldın mı hiç? Ya da her adım attığında uzayan bir yolda yürüdün mü? İç seslerinden sağır oldun mu ruhun? Her savruluşunda seni daha da içine çeken bir kara deliğin kurbanı mısın yoksa? Burası geçmiş! Burada olmamalısın!

 

” Her şey çok farklı olmalıydı ” , ” Neden böyle oldu ” , ” Aslında” , ” Keşke” ve daha bir sürü zincir… Seni bağlayan, boğazını sıkan, nefesini kesen, çaresiz bırakan, canını acıtan… Olanın, olması gerektiği sırrına varamadın. Olması gerekenin, olmaktan başka çaresinin olmadığını da anlayamadın. Sen sadece yargıladın. Kendini celseleri hiç bitmeyecek bir mahkemenin kurbanı yaptın. O zincirlerden kurtulmak gelmedi aklına. Belki de zincirler rahat geldi sana. Davayı düşürmek de gelmedi aklına. Yargılamayı sevdin çünkü, savunmayı, hüküm vermeyi.. O hiç bitmek bilmeyen gece duruşmalarını, aralarda akıttığın gözyaşlarını, her şey bittikten sonra iç hapishanene dönmeyi, tutsak olmayı…

 

Geçmişi acı çekerek değiştirmek istedin. Yargılayarak, kavga ederek, hesap sorarak.. Öyle düşündün ki, ne kadar çok acı çekersen o kadar farklı olacaktı her şey. Ve o kadar anlamlı olacaktı bütün yaşadıkların. Ne kadar çok yargılarsan, o kadar hükmü değişecekti bütün o geçen yılların. Ama anlamadın, anlamak istemedin. Anlamak istemeyi de istemedin. Sen sadece o karanlığı sevdin. O karanlığın büyüsüne kapıldın. Ama burası geçmiş, burada olmamalısın!

 

Sen, olmuş olana takılıp kaldıkça her şeyin daha da kötüye gideceğini kabul etmedin. Takılıp kaldığın, düzeltmeye çalıştığın her şeyin, senin için zaten düzgün olduğunu kabul etmedin. Yaşadığın her şeyin bir anlamı olduğunu, hayatın bu anlamları keşfederek ilerlenecek bir yol olduğunu kabul etmedin. Kendini kabul etmedin. Zayıflıklarını, talihsizliklerini, imkansızlıklarını, zorluklarını, gerçeklerini kabul etmedin. Sadece kendini beğenmiş , egosu kendinden büyük bir itiraz üzerine inşa ettin koca bir ömrü. Sana anlatmaya çalıştılar, yine kabul etmedin. Elinde sadece mazeretlerin ve sızlanmaların kaldı şimdi.. Ne oldu? Değiştirebildin mi kaderini?

READ  Kendi Kendime

 

Geçmişi yenemezsin. Onu değiştiremezsin. Burası geçmiş! Buradan sağ çıkamazsın! Burada olmamalısın!

Onur Oruç
Onur Oruç
Bir soğuk, bir mavi, bir garip sızı...

Related Articles

CEVAP VER

Bir yorum girin
Adınız

- Advertisement -spot_img

Latest Articles