26.4 C
İstanbul
Pazartesi, Temmuz 22, 2024

18 Yaşımdan 28 Yaşıma

10 sene sonra bugün şu anda ne yaptığını o kadar merak ediyorum ki!
Nasılsın, ne yapıyorsun, neler yaptın, hayatında kimler var?

5 Haziran Cuma 17.26’da yazmaya başladığım yazımı akşama tamamlarım diye düşünüyorum. Hâlâ akşamları dışarı çıkmaya bayılıyor musun? Bu sefer çay içmeye mi gittin yoksa film izlemeye mi? Ya da bunların hiçbiri olmamış hastanede nöbete kalmış da olabilirsin. Hastanenin ülke sınırları içinde olup olmadığından emin değilim gerçi zamanla göreceğiz.

En sevdiğim filmi sonunda buldum, de. Amélie’yi kaç defa izlediğini tahmin etmek güç fakat büyüsü bozulmasın diye bir elin parmağını geçirmedim desen, inanırım. Bir de ben yakın zamanda The Bucket Listi’i izledim. Orada bir şey takıldı aklıma. Gözünden yaş gelene kadar gülmek yapılacaklar listende olsun.

Lütfen Dünya ve Türk Klasiklerinin hatrı sayılır kadarını okudum diyebiliyor ol. Sormaya biraz çekiniyorum, İngilizce’yle aran nasıl? Benim şu zamanlar geliştirmeye kapı araladığım bir dönem.

Yazdıklarımı ve yazacaklarımı düşünürken içimi kemiren bir soru geldi aklıma. Acaba erken mi davranıyorum? 10 sene sonra ne olur, hâlâ burada mı olurum yoksa dedemin yanında mı? Fakat yine de devam etmek istiyorum.

Artık düzgünce gitar çalmayı öğrenmiş olman gerek. Senelerdir kapının arkasında bekleyen gitarın üzerinde hakkı var. En çok piyano çalmayı istiyorum diyorum şuan. Sende durumlar ne?

İstanbul, orada doğup büyümedim fakat sokak sokak gezmeyi, yeni lezzetlerini tatmayı, pek bilinmeyen nadide yerlerini keşfetmeyi istiyorum. Prag’a gittin mi? Gerçekten hayal ettiğin gibi bir yer mi? Gittiysen meşhur sokak tatlısını yemeği unutmamışsındır. Yemek demişken umarım yıllar yemek yerken yaşadığın mutluluğu elinden almaz. Kaptırma sakın.

Mehmet Emin iddia ettiği kadar zengin oldu mu? Eda’yla İskele’de buluşup bardakta mısır yemek için ikiniz de uygunsanız sakın erteleme. Mezun +1 Doktor grubu sonunda 4 Doktor grubuna dönüştüyse bunu çiğ köfte partisiyle kutladım demen gerek.

READ  İlk Kalemime Özlem ve Sevgi ile

Yeğenler takımı hazırdır diye tahmin ediyorum. Tek kale maçta kaleci ol ve bilerek gol yemeyi unutma.

Utanmayı bırakıp hayatına dokunan birkaç büyüğünü arayıp hâl hatır sormalısın. Ustanın dediklerini içselleştirip kendi sistemine oturtabildin mi, dört gözle bekliyorum. Bu yazı uzar gider,merak ettiğim çok fazla şey var. Bir iki şey kaldı söyleyeceğim.

Galata Kulesine çıktın mı? Cevap olumluysa malûm konudaki şanssızlığını kırmışsın demektir. Karda yürümeyi unutmayın.

Çevrendeki insanlar sana ne kattı, sen onlara ne kattın? Hayatına giren, hayatında kalan, hayatından çıkardığın insanlar seni sen yapacak. Kullanmaya devam ediyor musun bilmiyorum fakat söylemek istiyorum şu cümleyi: ‘Etrafındaki 5 kişinin ortalamasısın ve hayat vasat olmak için kısa.’

Saat 21.25. Neredesin?

Senanur Kara
Senanur Kara
'Ya okunmaya değer bir şey yaz ya da yazılmaya değer bir şey yap.' İkinci yolu bilemem fakat ilki için buradayım. 18 yaşındayım. Tıp fakültesinde okuyorum. Sanat, bilim, spor ilgimi çeken alanlar.

Related Articles

CEVAP VER

Bir yorum girin
Adınız

- Advertisement -spot_img

Latest Articles