25.4 C
İstanbul
Pazar, Temmuz 21, 2024

Zihin Zorlayan Efsane 6 Film

  • 1.Zindan Adası:Filmde, Teddy Daniels ve Chuck Aule isimli iki polis memurunun, Rachel Solando adlı bir akıl hastasının ortadan kaybolması ile tehlikeli akıl hastalarının tedavi gördüğü Shutter Adasında ki Ashecliffe Hastanesi’ne soruşturma yapmak için gitmesi ve sonradan gelişen esrarengiz olaylar aktarılıyor.
  • 2.Memento:Akıl Defteri, kısa süreli hafıza kaybı olan bir adamın karısını öldürenleri bulma çabasını konu ediyor. Leonard Shelby, ucuz otel odalarında konaklayan ve sadece nakit para kullanan biridir. Şık giysiler giyip, Jaguar marka araba kullanan Leonard, dışarıdan iş adamı gibi görünmektedir. Fakat aslında hayatını karısına tecavüz edip öldüren kişiyi bulmak için adayan biridir,fakat zihni ona en büyük düşmanlığı yaparak engel olacaktır.
  • 3.İçinde Yaşadığım Deri:Karısı trafik kazasından sonra derisinin büyük bir kısmı yanarak zarar gören doktor,hayatını deri yapmaya adar ve ilerleme kaydederken karısı bunalıma girerek intihar eder.Domuz derisi ve kan karışımını birleştirerek deneylerini sürdüren doktorumuz artık ailesine daha korumacı olur.
  • 4.Makinist:1 senedir uykusuzluk çeken Trevor,fabrikada işçi olarak çalışmaktadır.Bedensel şeyler yaşadığı kadın ve duygusal çekimine kapıldığı Maria arasında gidip gelmektedir.İş arkadaşları bu ani kilo kaybı ve enteresan tavırları dolayısı ile güvenmezler.
  • 5.Siyah Kuğu:Genç ve sevgi dolu balerin olan Nina,eski dansçı olan ve oldukça hırslı annesiyle yaşamaktadır.Bir gün gösteri düzenlenmek istenir ve bu gösteride siyah ve beyaz kuğuyu aynı anda canlandıracak birisi aranır.Nina çabalasa da siyah kuğunun karanlık tarafını canlandıramaz ve rakibine baş rolü kaptırır.Kendini bu olaydan sonra aşan Nina hiç tanımadığı kirli yüzüyle yüzleşir.
  • 6.Mom And Dad:Sebebi bilinmeyen bir şekilde anne ve babalar çocuklarına zarar vermeye başlar.Küçük kız ve kardeşi kendi ebeyevnlerinden kaçıp kurtulmaya çalışır.

Keyifli Seyiler..

READ  Black: Kara Bir Doğumun Hür Işığı

Related Articles

CEVAP VER

Bir yorum girin
Adınız

- Advertisement -spot_img

Latest Articles