30.7 C
İstanbul
Pazartesi, Haziran 17, 2024

Unutmanın Sınırında “Kaygı”

Ceylan Özgün Özçelik’in prömiyerini Berlin Film Festivali’nde yapan ve SXSW’dan  Gamechanger Ödülü ile dönen ilk uzun metrajlı filmi Kaygı, 2 Temmuz anısına 24 saatliğine izlemeye açıldı.
Peki Kaygı’da neye değiniliyor, izleyiciye verilmek istenen mesaj ne?

Başrolde yer alan Hasret’in (Algı Eke)  hafızasından yola çıkarak toplumsal hafızaya uzanan ve unutmak fiili üzerine çekilen psikolojik bir film olan Kaygı; unutmanın sınırı ve gerçekleşen katliamların unutulmasının mümkün olup olmadığına eğiliyor. Sivas Katliamı’nı baz alarak hızlıca bir şekilde belleklerimizden göçüp giden toplumsal olaylara ve bunlara sahip çıkmamızın gerekliliği üzerine eğilen film bugünün anısına 24 saatliğine erişime açıldı.

Görüntü yönetmenliğini koltuğunda Radek Ładczuk’un oturduğu filmin müzikleri Ekin Fil’e ait ve Algı Eke, Özgür Çevik, Selen Uçer, Kadir Çermik gibi isimlerin yer aldığı filmin senaryosu da yine aynı şekilde yönetmene ait.

READ  Özel Eğitimin “Korona” Sınavı
Önceki İçerik
Sonraki İçerik
Şüheda Şalışlıoğlu
Şüheda Şalışlıoğlu
20 yaşındayım. Mersin Üniversitesi psikoloji bölümü öğrencisiyim. Kendimi bildim bileli yazma, karalama, çizme alanları ile çok ilgilendim, içli dışlı oldum. Ve bu hobilerimi -hele hele yazma- bu mecra ile birleştirip daha iyi ve daha güzel işlere imza atmak istiyorum. Daha çok okumak, okudukça yazmak ve yazdıklarımı paylaşmak sanırım beni en çok mutlu edecek şey olabilir :)

Related Articles

CEVAP VER

Bir yorum girin
Adınız

- Advertisement -spot_img

Latest Articles