16.9 C
İstanbul
Salı, Mayıs 28, 2024

Merve Dizdar Cannes Film Festivali En İyi Kadın Oyuncu Ödülünü Aldı!

Merve Dizdar Cannes Film Festivali, Merve Dizdar Nereli, Merve Dizdar Oynadığı Diziler, Merve Dizdar Ne Yaptı, Merve Dizdar Açıklaması gibi sorular ve daha fazlası yazımızda yer alıyor.

Merve Dizdar Kimdir?

Merve Dizdar, 1985 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden mezun oldu. Daha sonra, moda tasarımı eğitimi almak için İtalya’ya gitti ve Polimoda’da eğitim aldı.
Merve Dizdar, eğitimini tamamladıktan sonra Türkiye’ye döndü ve kendi adını taşıyan markasını kurdu. İlk koleksiyonunu 2010 yılında tanıttı ve o zamandan beri birçok başarılı koleksiyon hazırladı.
Merve Dizdar’ın tasarımları, minimalist tarzı ve kaliteli malzemeleriyle tanınır. Markası, Türkiye’nin önde gelen moda mağazalarında satılmaktadır ve uluslararası alanda da tanınmaktadır.

Merve Dizdar Cannes Film Festivali

Merve Dizdar Kimdir? Cannes Film Festivali Ödülü ve Açıklaması
Merve Dizdar Cannes Film Festivali Ödül Töreninden Bir Görsel

Fransa’nın Cannes kentinde bu yıl 76’ncısı düzenlenen Cannes Film Festivali’nde ödüller sahiplerini buldu. Nuri Bilge Ceylan’ın yönetmenliği yaptığı ve 76’ncı Cannes Film Festivali’nde yarışan Kuru Otlar Üstüne filmindeki rolüyle “En İyi Kadın Oyuncu Ödülü”nü almayı başaran Merve Dizdar alkışları toplamayı başardı.

Merve Dizdar Hangi Rolü ile Ödül Aldı?

Oyuncu Merve Dizdar, Nuri Bilge Ceylan’ın yeni filmi “Kuru Otlar Üstüne”deki Nuray rolüyle Cannes Film Festivali’nde “En İyi Kadın Oyuncu” ödülünün sahibi oldu.

Merve Dizdar ve Ödül Töreni Açıklaması

Merve Dizdar’ın Ödülü alır iken yaptığı konuşma fazlasıyla dikkat çekti. Büyük sevinç yaşayan Merve Dizdar, “Nuray karakteri inandığı şeyler ve varoluşu için mücadele veren ve bu uğurda bedeller ödemek zorunda bırakılmış bir kadın.

 

“Bu ödülü kendine layık görülenlere boyun eğmeyip eyleme geçen, bu uğurda her şeyi göze alan ve ne olursa olsun umut etmekten vazgeçmeyen tüm kız kardeşlerime ve Türkiye’de hak ettiği güzel günleri yaşamayı bekleyen tüm mücadeleci ruhlara armağan ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Merve Dizdar ve Yer Aldığı Bazı Yapımlar

Merve Dizdar Kimdir? Cannes Film Festivali Ödülü ve Açıklaması
Merve Dizdar ve Yer Aldığı Bazı Yapımlar

Birçok Film ve Dizi de yer alan başarılı oyuncunun yer aldığı bazı yapımlar şunlardır;

  • Kavak Yelleri
  • Doksanlar
  • Kırgın Çiçekler
  • Vatanım Sensin
  • Masumlar Apartmanı
  • Mandıra Filozofu
  • Bir Aşk İki Hayat
  • Eltilerin Savaşı
  • Tamirhane
  • Kuru Otlar Üstüne

Kuru Otlar Üstüne Filmi Teaser

Kuru Otlar Üstüne Filmi Resmi Sinema Sayfaları

“Merve Dizdar Cannes Film Festivali En İyi Kadın Oyuncu Ödülünü Aldı!” benzeri 24Okur yazılarına göz atabilirsiniz;

Related Articles

CEVAP VER

Bir yorum girin
Adınız

- Advertisement -spot_img

Latest Articles