13.2 C
İstanbul
Cumartesi, Mayıs 18, 2024

Mavi Dolunay Zamanı Geldi

Çanlar kimin için çalıyor? Güneş, Regulus sabit yıldızında ve Jüpiter derecesine yakın bir dolunay olduğu için artık bir süredir rafa kaldırdığınız o müthiş kararları verme, genişleme, netlik ve içimizdeki değişiklikleri onurlandırma zamanı geldi.

Dolunay birazdan kolumuzdan tutup kaldıracak, sırtımızı da ufaktan sıvazlayıp gözlerimizin içine bakarak “Zamanı geldi.” diyecek. Zamanı gelmedi mi sizce de? Sanki evren tüm olup biteni anlamış ve kırıp dökmeden cevaplaması için Ay’ı sözcü ilan etmiş.

Egodan sıyrılana : )

~ Dolunay Mottosu ~

“Kula bela gelmez
Hak yazmadıkça
Hak bela yazmaz
Kul azmadıkça”

Bu satırlar öyle iyi tamamlar ki gündemi, ne anlamlar var öyle bulacağımız? Mottomuzu da başa tutturduğumuza göre, 22 Ağustos 2021, bugün, Kova Burcunun son derecesinde gerçekleşecek olan Dolunaya hazır mısınız?

Mavi Dolunay kapımızda. Tıpkı sevgili Zülfü Livaneli’nin Serenad’ında dediği gibi:

“Bu dünyada sana kötülük yapmak isteyen insanlar çıkacak karşına ama unutma ki iyilik yapmak isteyenler de çıkacak. Kimi insanın yüreği karanlık kimininki aydınlıktır. Geceyle gündüz gibi! Dünya’nın kötülerle dolu olduğunu düşünüp küsme, herkesin iyi olduğunu düşünüp hayal kırıklığına uğrama! Kendini koru… İnsanlara karşı kendini koru.”

Her ay bir Dolunay oluyor ama iki ay üst üste aynı burçta dolunay olması “once in a bluemoon” yani olayın nadirliğini vurgulayan bir durum, durumların bilinmezliklerindeki netleşme gökyüzündeki düğüm. Başrolde Kova, Aslan, Akrep ve Boğa burçları var ve 29 derecede olması ani ve beklenmedik olayları tetikleyecek. Artık kendi sınırlarımızı çizip alanımızı belirleyeceğiz canlar.

Kendimizi koruyacağız yani; çocukluğumuzdaki gibi tebeşirle bir nevi bulunduğumuz yerin etrafına daireyi çizeceğiz. Kavga, gürültü yerine faydalı sonuçlar almak için uğraşacağız bu sefer.

Olay ya bitecek ya da bittiği yerden hayata tutunacak; sınırlardayız, etkilerin şiddeti ve tipini bireysel haritalarımızdaki açılar aydınlatacak. Yaşadıklarımızın anlamını Aralık ayında tamamen çözmüş olacağız. Bu Dolunayı unutmayın. Tamamlanma enerjisini hissedeceğimiz bütünün hayrına olacak bir mavi dolunay zamanı geldi.

READ  Ya Çok Seversen Dizisinde Eda Baba Rüzgarı!

Her seçiş bir vazgeçiş, her son bir başlangıçtır aslında. Gözünüzü kırpmadan yola devam artık, sınırlarımızı çizdik. Ciğeri kül ettikten sonra gelip üflemeye çalışanlara bir selam çakın. Bilsinler ki; adama sorarlar, yanarken neredeydin, diye. Hadi canım bu vesileyle bize müsade : )

Merve Alıcı
Merve Alıcı
Edebiyat ve Şiirsever Bir Sağlıkçı - Biraz da Astroloji'ye meraklı

Related Articles

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Bir yorum girin
Adınız

- Advertisement -spot_img

Latest Articles