23.7 C
İstanbul
Çarşamba, Haziran 19, 2024

Gökhan Türkmen’in Farkındalık Yaratan Klibi: Yüzüme Vurma

Gökhan Türkmen’in yeni klibi olan “Yüzüme Vurma” insanların doğaya verdiği zararları ele alıyor.

Bu klibin prodüktörlüğünü Bora Çifterler ve Gökhan Türkmen üstleniyor. Klibi izlediğinizde küresel ısınma, çevre kirliliği, hayvan hakları ve şu an gündemde olan coronavirüs salgınının etkilerini ele aldığını göreceksiniz. Klipte yer alan Avustralya yangını, çarpık kentleşme ve doğaya atılan plastiklerin hayvanları nasıl etkilediği görüntüleri bir nebze de olsa belki içimizi sızlatır, artık bir şeylerin farkına varmamızı sağlar.

Gökhan Türkmen şarkının içerisinde “Uyаnsanа, geç değil değişmeye” diyor. Aslında çok haklı. Eğer bizler şu saniyede başlarsak değişmeye belki gelecek birkaç nesil kurtulabilir bizim sayemizde. Onları kurtarmak da bizim elimizde, bu dünyayı onlara dar etmek de… Bu klibin üzerine aklıma çok sevdiğim bir söz geldi: “Herkes kendi evinin önünü süpürürse dünya tertemiz olur.” Bazı şeylere geç kalmadan harekete geçmemiz gerek. Pişman olmadan bir şeyler yapmak gerek. Bu klip bizler için bir milat niteliğinde olsun isterim. Siz ne dersiniz? Başlıyor muyuz evlerimizin önünü süpürmeye?

READ  21 Haziran Dünya Müzik Günü
Önceki İçerik
Sonraki İçerik
Hacer Atik
Hacer Atik
22 yaşındayım. Ege Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde eğitim görmekteyim. Edebiyata ve kitaplara gönül vermiş bir gencim. :)

Related Articles

CEVAP VER

Bir yorum girin
Adınız

- Advertisement -spot_img

Latest Articles