17.9 C
İstanbul
Cumartesi, Mayıs 25, 2024

Güneş Enerjisiyle Çalışan Kalbim

Kendimi kısa bir cümleyle özetlemem gerekirse eğer, yazlık evlere kurulan güneş paneli gibiyim. Hani evlerin çatılarında olan, ve güneş gördükçe haznesinde sıcak suyu biriktiren ve gecenin ilerleyen saatlerine kadar hane halkına sıcak ya da zamanla ılık su veren solar sistem gibi. Uyandığım sabahlarda camdan içeri giren güneş ışınları varsa eğer, kocaman bir gülücük beliriyor yüzümde. Ve ılık esen rüzgarlar, geç kararan gün, hatta sıcaktan araba direksiyonunu tutamamak bile modumu yükseltmeye yardımcı oluyor. Güneş enerjisiyle çalışan bir kalbim var sevgili okuyucu, ve hal böyleyken önümüzdeki 3 ay için umutlu ve neşe doluyum.

Ama yine de sizler için sadece güneş enerjisi yeterli olmaz diye düşünüp, okudukça motive olacağınız mottolar hazırladım. Okuyalım ve güne gülümseyerek başlayalım. Yeni haftaya ne kadar olumlu bakarsak, etrafımızdakilere o denli huzur verir ve pozitif bir dışsallık yaratırız. Yaşasın pozitif düşünce, yaşasın sıcak yaz günleri, yaşasın yüreğini iyilikle dolduran herkes 🙂

 

  1. Uyan, hedefini hatırla ve tekrarla: ‘ Sana ulaşmak için önümde hiçbir engelim yok. Bekle beni, geliyorum!’
  2.  İstediğin şeyler için risk al, nefesin kesilene kadar çalış, ve onu elde etmenin hazzını yaşamadan pes etme!
  3. Dır dır ağaçlarının hayatını kuru sözle karartmasına izin verme. Ve ucu bitmeyen gereksiz sorulara cevaben kimseye söylemekten çekinme: ‘ Bu seni neden ilgilendiriyor?’.
  4. Acılarınla yüzleş, ama vakti geldiğinde onlarla vedalaşmayı bil. Sürekli dinleyip de iç çektiğimiz şarkıların yerini ritmik yaz şarkılarına bırakmaya ne dersin? İşte senin için bir şarkı. ‘ Static & Ben El & Pitbull, ‘Further Up’
  5. Herkes zayıf olmak zorunda değil. Özellikle hamur severler olarak kilo vermekte çok zorlansak da, sağlıklı olmak için hareket etmeye özen gösterelim. Bunun için video kanallarında ’15 Dakikalık Zumba’ seçenekleriyle haydi biraz ısınalım. :))
  6. Her ne olursa olsun hayal kurmaktan vazgeçme. Israrla ve inatla hayal kur.
READ  Bir Şiir Kanatlandırsam

Hayallerinizden daha güzel bir hafta sizin olsun güzel okuyucular.

Sevgi ve gülücüklerle…

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
Pelin Pınar
Pelin Pınar
Görün bakın, dünyayı bir gün kesinlikle şiirler kurtaracak.

Related Articles

CEVAP VER

Bir yorum girin
Adınız

- Advertisement -spot_img

Latest Articles