The Flash

Bugünkü günlük dizimiz bazılarının bildiği ama bazılarının adını dahi duymadığı The Flash. Lafı uzatmadan dizinin özetine geçelim.

Özet: Geçmişinde büyük bir trajedi yaşamış Barry Allen, Central City Polis Birimi’nde çalışan ve suçluların arkalarında bıraktıkları ipuçlarını toplayan bir adli laboratuvar asistanıdır. Talihsiz bir yıldırım kazası yaşamasının ardından süper hız gücüne sahip olan Barry, Flash kimliğine bürünür ve kötü adamları adalete teslim etmeyi kendine görev edinir!

Küçük yaşta annesinin ölümüne tanık olarak bir trajedi yaşamış Barry Allen, Central City polis merkezinde suçluların arkalarında bıraktıkları izleri toplayan bir adli tıp görevlisidir. S.T.A.R Laboratuvarları’nın parçacık hızlandırıcısı, hata nedeniyle bir patlamaya sebep olur. Bu patlama hava durumunu değiştirir ve Barry Allen’a bir şimşek çarpar. Bu şimşek onda aşırı hızlı hücre yenilenmesine sebep olur. Kırılan kolu 3 saat içinde iyileşmiştir. Kalbi o kadar hızlı atmaktadır ki hastanedeki makineler ölçemez. Fakat en önemlisi süpersonik bir hıza ulaşmıştır. İlk bölümde saatte 720 km hızda koşmuştur. İmkansızı kovalarken kendisi imkansız olan Barry bu gücünü insanları kurtarmak için kullanır. Central City’de adaleti sağlamanın yanındaki hedefi ise annesinin katilini bulmaktır. Fakat ilerki bölümlerde Earth-2’dan (İkinci Dünya) gelen Zoom’la olağanüstü bir savaşları olacaktır. Zoom’la olan savaşında pek şansı olmayan Barry Allen’a yardım eden Earth-2’dan gelen ve kızı Zoom’un elinde olan Dr.Wells ve Earth-2′ dan gelen Jay Garrick (The Flash) yardımcı olmaktadır.

7 Ekim 2014 tarihinden bu yana 6. sezona ulaştı. Bu yazıyı yazdığım hafta 6. sezon 3. bölüm çıktı ve sezona oldukça güzel başladılar. Bazı özel günlerde diğer The Arrow ve Supergirl gibi dizilerin birbiriyle bağlantılı bölümleri yayınlanıyor. Bunların dışında Flash dizisine konuk oyuncu olarak bu dizilerin oyuncuları da Barry Allen’a yardım etmek için veya Barry’den yardım istedikleri zamanlarda bölüme dahil oluyorlar. Oldukça güzel efektlere ve tabi senaryoya sahip olan sürükleyici bir dizi.

Her ne kadar bırakacağım desem de bırakamadığım dizilerden biridir.