Mabel Matiz’in “Boyalı da Saçların” Şarkısına Güzel Bir Bakış

Bu şarkıyı ilk duyduğumda ilk izlediğimde beni çok etkilemişti gerek şarkıyı seslendiren Mabel Matiz’in ses tonu olsun gerek şarkının içeriği olsun beni çok etkilemişti Boyalı da Saçların şarkının içeriğiyle elimden geldiğince sizin için inceledim ve gördüklerimi de o duyguyu da sizinle paylaşmak isterim.

Klibin içerisindeki en çok bana dokunan duygu yoğunluğu ve hatıralarda yaşanılmış olan bir anı ve belki de bir hayat ve yarın kalmış bir sevgi sevginin içinde olan bir kadın özlediği, sevdiği, gözlerinden hala belli… Başkasını sevmesine rağmen evlendirilen bir kadının iç dünyasına şahit olunuyor. Gözlerindeki akan yaşlarından kalbinin sahibinin olmamasından. Oysa ki ne güzel uğurlamıştı.

Gidip gelmesinin hayalini kurarken işte burada anlamamız lazım hayat bazen her istediğimizi bize vermiyor. Verme şansı tanımıyor… Başkasını sevmesine rağmen o giderken başkasıyla evlenmesi kadar zor olan bir şey tanımadım, bilmiyorum, görmedim kalbinin başkasına ait olduğu zaman başkasıyla yaşamanın ne anlamı kalır.

Klipteki en göze çarpan detay kuşkusuz duygu yoğunluğu, ve olan sevgidir. Bir de istemediği adamla evlenmesidir. Boyalı Da Saçların “boğuluyorum ama ilacı da yok bunun tez gel”. Aslında her şey bu cümlede saklı ve görünmekte…

Klipteki kişinin askere gittiğini ve bir daha gelmediğini görüyoruz…. Kadının kalbi gözü hep onun gelmesinde bir pencere köşesinde bekler duruyor. Bazen insan gelmeyeceğini bile bile bekler durur ve bir umut der belki de çıkar gelir düşüncesidir.

Göremediğin gözyaşı mı, silemedin gömleğinle ya bu sitemi kollarına al yanayım ya ben derdime “denildiği an yürek yaralılığı gönül kırıklığı besliyor bu dizelerde… Belki hepimiz önce öyle düşünmüştür ta ki klibin son sahnesine kadar adamın ölmediği fark ediyoruz yaşıyor ama ölseymiş kadın daha az üzülürdü daha az kırılmış olurdu. Adamın üzülmediğini demiyorum ama kadın kadar olmamıştır. Ömrünü sevmediği adamla geçirmek kadar kötüsü yok….

(Bir incelemenin daha sonuna geldik inşallah beğenirsiniz bir hatam olduysa affola yeni yaptığım için ister istemez olmuştur.)

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Bir yorum girin
Adınız

Exit mobile version