Kadına Şiddete Hayır!

Bir kadın sizi sevebilir. Sizi dünyanın en mutlu adamı yapabilir. Ve bu konuda etken rol oynayan tek şey karakterinizdir. Çünkü maddi varlığınız, fiziksel görünüşünüz vs. farketmeksizin gerçekten seven bir kadın sizi sadece karakteriniz için sevecektir. Bir kadını seviyorsanız onun da sizi sevmesi için yapabileceğiniz tek şey kendiniz olmak ve o izin verdiği miktarda yanında olup onu mutlu etmeye çalışmaktır. Bunun dışında zorla, şiddetle, parayla, güçle vs. hiçbir şekilde sevgiyi elde edemezsiniz. Sevgi elde edilecek bir şey değil, size verilen bir armağandır. Ve bu armağan verildiği gibi geri de alınabilir. Bir kadın sizi sevmekten vazgeçebilir. Sizinle ilişkisini ve tüm iletişimini bitirebilir ki zaten sizi seven bir kadın sizden vazgeçiyorsa bunu bir şekilde hak etmişsinizdir. Yapabileceğiniz tek şey kabullenmektir. İlişki içerisinde yaşanan ufak anlaşmazlıklar, kırgınlıklar ile vazgeçme, sonlandırma arasındaki farkı anlamanız gerekir. Sorunlar alttan alarak veya gönül alarak çözülür. Fakat vazgeçme noktasına gelindiyse kabullenmek zorundasınız. O noktadan sonra eski güzel günlere dönmek adına atılan her adım karşınızdaki kişinin özgürlüğüne müdahaledir. Kadınlar özgürdür.

Kadınlar özgürdür. Kadınlar aklınıza gelen her konuda en az sizin kadar özgürdür. Bir kadın geç saatte istediği yerde olabilir. İstediği kişi ile olabilir. İstediği kıyafeti giyebilir. Sizi unutabilir. Yeni bir ilişkiye başlayabilir. Böyle bir durumda öfke duymayın, şiddete başvurmayın. Çünkü böyle bir hakkınız yok. Sadece medeni usullerle ilişkinizi bitirip yolunuza devam edin. Hiçbir şey şiddete başvurmayı haklı çıkaramaz. Şiddetin haklı hiçbir yanı yoktur. Bu fiziksel şiddet için geçerli olduğu gibi psikolojik şiddet için de geçerlidir. Ataerkil toplum yapısından ötürü kıskanılmayı sevilmek, kıskanmayı sevmek zannetmek yanlıştır. Kıskançlık her iki cins için de doğal bir tutum olsa dahi, fazlası zarardır. Eğer kıskanılınca sevildiğinizi hissediyorsanız bile karşınızdaki insanın kıskançlığı sizin tolere edebildiğiniz sınırların dışına çıkarsa özgürlüğünüze müdahaledir.

Sevgili hemcinslerim lütfen artık kontrol etmeye hakkınızın olmadığı durumları kontrol etmeye çalışmayı bırakınız. Lütfen artık yaşantınızda herhangi bir konuda ufacık bir anlaşmazlıkta şiddete başvurmayı bırakınız. Lütfen artık kadınların sevgisini zorla elde etmeye değil de hak etmeye çalışınız.

Naçizane görüşlerimi okumaya vakit ayıran herkese teşekkür ederim, yanlışım varsa af dilerim. Sonuçta erkek olarak kadın dünyasını tam anlamıyla doğru algılamamız mümkün değildir. Çünkü maalesef ki günümüz koşullarında bu dünyada kadın olmaktan daha zor bir şey yoktur.

Alican Beşerler
I was born as a marble, will die as a sculpture.